Далівці завершили археологічний сезон-2019 у Нижній Дуванці

Вчені-дослідники СНУ ім. В. Даля під керівництвом доктора історичних наук, професора кафедри історії та археології юридичного факультету Юрія Бровендера, який також очолює Східноукраїнське відділення Інституту археології НАН України, завершили археологічні дослідження у смт. Нижня Дуванка Сватівського району.

Під час розкопок перше професійне посвячення пройшли студенти-першокурсники спеціальності «Історія та археологія», активну участь у розвідках брали учні шкіл Сватівського району (зокрема смт. Нижня Дуванка) і Сєвєродонецька, діти, які займаються у секції «Археологія» МАН України.

Підсумками розкопок стало виявлення значної кількості недосліджених курганів, історико-археологічних пам’яток, датування яких починається з другої половини ІІІ тис. до н.е. Це дістало підтвердження при безпосередніх розкопках одного з курганів, основні поховання якого належать до катакомбної культури, що отримала назву за характерним способом поховання небіжчиків.

Виходячи зі значного фронту робіт дослідження цього району будуть продовжуватися у подальшому, оскільки доведено існування у прадавні часи великого поселення в районі сучасної Нижньої Дуванки, декількох десятків поховань різних епох, а природа та людська діяльність не щадить нічого.

Знахідки цього сезону будуть передані місцевому краєзнавчому музею, Сватівському районному краєзнавчому музею, а також створюваному археологічному музею СНУ ім. В. Даля. Це сприятиме розвиткові туризму в регіоні та, звичайно, освітньо-науковому розвитку області, інтересу молоді до величного минулого рідного краю.

Значну підтримку археологічним розвідкам надали особисто ректорка університету Ольга Поркуян та перший проректор Дмитро Марченко, керівництво Нижньодуванської об’єднаної територіальної громади, управління культури ЛОДА, які виявили глибоку зацікавленість у археологічних дослідженнях та залученні молоді до наукових досліджень гуманітарного, історико-археологічного характеру.

Завдяки досить нетривалим археологічним пошукам вдалося врятувати від забуття цікаву частинку такого різноманітного минулого нашого народу та краю.