Літо в «Артеку»

Студентки першого курсу спеціальності «Середня освіта (українська мова та література)» факультету гуманітарних наук, психології та педагогіки СНУ ім. В. Даля провели літні канікули і цікаво, і з користю. Вирішивши не лише відпочити, а підвищити рівень своєї майбутньої професійної компетентності й удосконалити навички роботи з дітьми, чотири студентки – Ганна Амеліна, Наталія Колмичок, Аліна Тітович, Влада Тихомирова – вирушили працювати вожатими у Міжнародному дитячому центрі «Артек», розташованому в с. Пуща-Водиця Київської області.

Це 70 гектарів території: ліс, галявини, озеро з пляжем, 25-метровий басейн, кіноконцертний зал. 90% путівок призначено для соціальних категорій дітей (путівки оплачує Міністерство соціальної політики). Нині «Артек» не лише оздоровчий табір санаторного типу, а передусім освітній центр, у якому поширюються найкращі  програми національно-патріотичного виховання. А в основі педагогічної діяльності використовується скаутський метод, призначення якого: виховувати відповідальність перед собою.

В основі всього – гра. Це ігри, походи, велопоходи, багаття. Прекрасна місцевість ці задуми втілити дозволяє. Як у школі з вальдорфською педагогікою: розвивати граючи, щоб сама дитина не здогадувалася, що її насправді навчають.

Наші студентки органічно влилися в дружню сім’ю артеківців, з першої й до останньої літньої зміни працювали творчо й насичено: проводили активні ігри з дітьми на свіжому повітрі, готували до тематичних заходів, організовували цікаві квести та екскурсії, відвідування зоопарку та пам’яток славетного міста Київ.

Майбутні педагоги лишилися у захваті. Упродовж навчального року вони з вдячністю згадуватимуть табір за можливість розкрити свої педагогічні навички та застосувати величезний досвід, який залишиться в пам’яті на все життя. Своїм одногрупникам вони радять обов’язково спробувати попрацювати вожатими, що переконатися в правильності обраної професії.