Студентка СНУ ім. В. Даля виступила експертом на ІІ Міжнародному фестивалі інклюзивних практик «Долаючи кордони – 2019»

Студентка Факультету гуманітарних наук, психології та педагогіки (групи СР-18дм, ПВШ-19зм) Катерина Сотнікова  у складі Української делегації взяла участь у ІІ Міжнародному фестивалі інклюзивних практик «Долаючи кордони – 2019», який відбувся у м. Урекі (Грузія).

Відкриття фестивалю розпочалося зі вступного слова Шукрі Таварткиладзе (професора, голови науково-консультаційної Ради по застосуванню лікувальних факторів курорту Урекі) і Ані Кларк (президента асоціації IACD). У роботі Фестивалю взяли участь Даніель Муія (директор IACD в Кенії), Ханс Салемінк (художній керівник голландського театру KAZOU), Дмитро Вдовін (директор НО «Іnclusive Рractices»).

На Фестивалі проходили різні заняття з дітьми та інклюзивний квест «Ігри народів світу». Для експертів міжнародної програми розвитку інклюзивних спільнот (таким експертом від України виступила наша студентка – Катерина Сотнікова) проходили майстер класи: універсальна мова музики: інклюзивний спів (Наріне Давтян, хормейстер, засновник інклюзивної хору «НАРЕ» (Узбекистан)), інформаційна технологія «Тіфлокоментування» (Ія Ростомашвілі), театральна терапія (Ханс Салемінк (Голландія)), моделювання роботи вчителя початкової школи в інклюзивному класі (Оксана Гордійч (Україна)), Інклюзивний педагог – інклюзивна школа (Тетяна Жук (Білорусь)), семінар «Міжнародні стандарти IACD і розвиток інклюзивних спільнот» (Ганна Кларк (Великобританія)), роль фізичних вправ при реабілітації та підвищенні фізичної активності (Сусанна Овеян).

Також за допомогою Міжнародної програми розвитку інклюзивних спільнот пройшло офіційне урочисте відкриття інклюзивного села  у м. Урекі, на якому були представлені фотозвіти  про діяльність і досягнення людей, які мешкають у такому інклюзивному середовищі. На відкритті були присутні гості з Вірменії (завідувач кафедри адаптивної фізичної культури та анатомії професор Державного інституту фізичної культури і спорту Вірменії Сусанна Овеян), а також делегації експертів з України, Узбекистану, Білорусі і Казахстану. Була викладена алея з каменів, на яких гостям була надана пропозиція залишити побажання на підтримку цього проєкту.

На закритті Фестивалю проходив святковий концерт юних талантів і церемонія Нагородження експертів основного складу міжнародної програми розвитку інклюзивних спільнот. Церемонію нагородження проводили Анастасія Мотвієвська (Європейський директор IACD, Голова Комітету IACD) і Володимир Мотвієвський (Ph.D, Директор Інноваційного Освітнього Центру, засновник асоціації батьків дітей аутистів).