До Всеукраїнського тижня боротьби з булінгом – зустріч зі школярами Комишуваського НВК

В межах дії договору про співробітництво між кафедрою психології та соціології факультету гуманітарних наук, психології та педагогіки СНУ ім. В. Даля (завідувач кафедри – д. психол. н., професор Юлія Бохонкова) та Комишуваським навчально-виховним комплексом, відбулася зустріч зі школярами, присвячена Всеукраїнському тижню боротьби з булінгом.

Професор кафедри, доктор психологічних наук Сергій Гарькавець провів семінар для учнів КНВК з відповідної тематики. Учням та вчителям школи відповіли на запитання: як відрізнити булінг від конфлікту, як вчасно розпочати запобіжні заходи.

За статистикою, 80% дітей виступають жертвами булінгу, навіть не усвідомлюючи цього, а 44% дітей є свідками булінгу та спостерігачами. Було наголошено, що мобінг та булінг призводять до серйозних психологічних та психосоматичних захворювань, які роблять людину безсилою та руйнують її самооцінку. Означено наслідки цього явища, напрямки превентивної роботи, основні завдання соціально-психологічної, педагогічної та корекційної роботи з жертвами шкільного насилля.

Захід був дуже продуктивним та цікавим. Дітей познайомили з університетом та спеціальностями, що у ньому викладаються, окреслили шляхи для подальшої співпраці. Окрему подяку за допомогу в проведенні цього заходу організатори висловлюють асистенту кафедри психології та соціології Марині Кобиляцькій.