Фахівці Центру розвитку кар’єри пройшли тренінг у Краматорську

Співробітники Центру розвитку кар’єри СНУ ім. В. Даля відвідали дводенний навчальний захід для університетів щодо кращих практик Центрів розвитку кар’єри завдяки команді з розвитку кадрового потенціалу проекту USAID «Економічна підтримка Східної України» у м. Краматорську.

Метою заходу було залучення представників освітніх установ Донецької та Луганської областей до обговорення кращих практик з питань розвитку кар’єри, організації діяльності Центрів кар’єри відповідно до контексту та потреб регіону й шляхів організації мережі Центрів розвитку кар’єри в освітніх установах.

Учасники тренінгу Олена Федорова, декан факультету гуманітарних наук, психології та педагогіки та Валерія Братішко, фахівець Центру розвитку кар’єри СНУ ім. В. Даля, впродовж двох днів вивчали особливості роботи аналогічних центрів розвитку кар’єри не тільки в Україні, але й в Королівстві Марокко.

Програмний директор міжнародної організації FHI360 Олександра Балафреш поділилась власним досвідом та результатами аналогічного успішно реалізованого проекту у Марокко. Розповіла про аналіз стану ринку праці в Марокко, загальний підхід до створення Центрів розвитку кар’єри та їх моделі функціонування, навела приклади заходів для мобілізації молоді та залучення приватного сектору до функціонування Центрів розвитку кар’єри.

Було проведено серію майстер-класів, а саме: особливості проведення ярмарки вакансій, брендінг Центру розвитку кар’єри та його діяльності, проаналізовано специфіку роботи зі студентами та розроблення моделі онлайн Центру розвитку кар’єри й визначення наступних кроків для створення Центрів розвитку кар’єри у Донецькій і Луганській областях.

Захід відвідав заступник міністра з вищої освіти Міністерства освіти і науки України Єгор Стадний, який розповів про плани реформування освітньої системи України. Він також запросив команду Проекту USAID до співпраці задля розвитку зав’язків між роботодавцями та освітніми установами через активності Центрів розвитку кар’єри.

За словами учасників, підхід до створення Центрів розвитку кар’єри, а також досвід Марокко надихає, але Україна в цілому та Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля зокрема вже мають досвід реалізації та певні напрацювання в цьому питанні.