Навчалися запобігання булінгу

Випускниця кафедри практичної психології та соціальної роботи факультету гуманітарних наук, психології та педагогіки СНУ ім. В. Даля Дар`я Варивод провела лекцію-семінар за темою «Стоп-булінг» для здобувачів вищої освіти спеціальностей: 053 Психологія/Практична психологія; 231 Соціальна робота;  073 Менеджмент/Управління соціальним закладом.

Дар`я  розповіла про булінг (цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві (у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій), що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи, або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Лекторка  звернула увагу, що типовими ознаками булінгу (цькування) є:

• систематичність (повторюваність) діяння;
  • наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за наявності);
  • дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.

Наприкінці лекції-семінару зі студентами було обговорено  питання відповідальності за заподіяння шкоди іншій особі (булінг). Дар`я Варивод зазначила , що до адміністративної відповідальності притягуються з 16 років, а до того відповідальність за вчинки дітей несуть їхні батьки.

Дар’я нагадала, що не варто мовчати та соромитись відверто розповісти про те, що насправді відбувається у стінах навчального закладу. Варто пам’ятати, що є багато людей, які готові прийти на допомогу та надати психологічну підтримку.

Національна дитяча «Гаряча лінія» працює за безкоштовним номером
0 800 500 225 (зі стаціонарного телефону) і безкоштовним коротким номером 116 111 (з мобільного).