Далівка представила Україну на конференції у Флоренції

Голова Інформаційного центру ЄС, співробітник відділу міжнародних проектів і програм СНУ ім. В. Даля Ірина Дойшле представила Україну на навчальному тренінгу-семінарі для міжнародної мережі Європейських центрів, який відбувся у Palazzo dei Congressi/Villa Salviati (м. Флоренція, Італія). Ірина була обрана для участі у заході за результатами діяльності Інформаційного центру, який був створений на базі університету у 2017 році.

У заході взяли участь 320 учасників з 26 країн – членів ЄС і східного партнерства.

Поважними гостями заходу були Річард Кюнель, директор з представництва та комунікацій у державах-членах ЄС, Генеральний директор з питань комунікацій Європейської комісії, Лаура Агея, заступник держсекретаря Італії з питань Європи у Раді міністрів країни.

Переговори та тренінги конференції були організовані для зміцнення міжнародної мережі інформаційних центрів, а також для посилення її ролі як моста між Європейською Комісією та академічним світом.

Програмою конференції були передбачені виступи учасників з презентаціями про свої можливості і послуги. Доповідь Ірини Дойшле про мережу Європейських інформаційних центрів в Україні і, зокрема, про діяльність центру у Сєвєродонецьку, викликала велику зацікавленість учасників. Ірина відповіла на запитання щодо боротьби з російською пропагандою і проблем з євроінтеграцією окупованих територій.

Учасники тренінгу-семінару відвідали Історичний архів Європейського Союзу, що знаходиться у Флоренції (Італія), який є офіційним архівом історичних документів установ Європейського Союзу. Це також дослідницький центр, створений для збереження архівів і вивчення європейської інтеграції, і який є частиною Європейського університетського інституту (EUI). Зокрема, в архіві зберігаються раритети ЄС: Маніфест про створення ЄС і копія газети зі статтею про створення Erasmus.