Освітній форум «DUAL-O: СХІД можливостей» провели у СНУ ім. В. Даля

На базі СНУ ім. В. Даля зібралися 67 представників освітніх закладів Донецької, Луганської, Запорізької областей та Києва на освітньому форумі “DUAL-O: СХІД можливостей”, який відбувся за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України” . Також у заході взяли участь представники Міністерства освіти і науки України, роботодавці.

Ректор університету, д.т.н., професор Ольга Поркуян привітала учасників форуму, зазначивши актуальність дуальної освіти як гарантії якісного навчання і успішного працевлаштування.

Заступник керівника Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України” Тімоті Мадіган, вітаючи учасників, подякував за взаємне партнерство, яке допоможе у майбутньому сприяти створенню нових можливостей для студентів.

Учасники обговорили успіхи поєднання навчального теоретичного процесу з практикою на виробництві у закладах вищої освіти України. “ Кілька років тому роботодавці самі прийшли до нас, обладнали сучасні лабораторії у нашому закладі, після навчання у лабораторіях студенти ідуть безпосередньо на виробництво і там здобувають нові навички. Зараз маємо 500 студентів – це близько 20%, які навчаються за дуальною системою” – поділився проректор Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного.

Представники навчальних закладів Маріуполя, Покровська, Рубіжного розповіли про досвід запровадження дуальної освіти у закладах професійної освіти.

“Ми зацікавлені у поширенні дуальної освіти в Україні. Складно скопіювати німецький досвід в українську освіту, але елементи можна впровадити. На мою думку, не усі спеціальності чи професії можна перекласти на дуальну освіту, у Німеччині, зокрема, таких 300. За три роки впровадження дуальної освіти в Україні ми бачимо позитивні приклади, важливо їх поширювати” – сказала генеральна директорка директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України Ірина Шумік.

Також під час форуму відбувся обмін кращими практиками впровадження дуальної освіти, а роботодавці, присутні на заході, висловили зацікавлення у залученні до цих практик.

“Наше підприємство співпрацює із Східноукраїнським національним університетом імені Володимира Даля. Ми зацікавлені, щоб студенти ще на етапі навчання ішли до нас. Зараз багато хто відчуває брак кадрів, тому шукаємо працівників не лише у Рубіжному, а й по всьому регіону. Беручи до себе на виробництво, ми платимо студентам заробітну плату, також компенсуємо витрати на дорогу до нас” – розповіла директорка з персоналу ТОВ НВП “Зоря” Ольга Глушень.