Свято до Дня народження Тараса Шевченка

Студенти та викладачі кафедри української філології та журналістики відсвяткували 206 річницю народження українського генія по-сучасному та весело.

Натхненні Шевченковим словом поетично обдаровані студенти написали поезії та взяли участь у конкурсі «Якби ти нас, Тарасе, чув…». Наймилозвучніші поезії прозвучали на заході та були відзначені пам’ятними призами. Завідувачка кафедри Галина Бондаренко привітала переможців, серед яких: Поліна Чала (СОУМ-17д), Анастасія Осипенко (ПС-17д), Валерія Аксьонова (ПС-17д), Олексій Олійник (ЖУР-19д).

Шевченкова творчість надихає студентів і до художньої творчості, тож у художніх роботах молоді митець постав перед нами у вигляді модного сучасника, який живе активним життям, маючи активну громадянську позицію, спілкуючись у соціальних мережах, захоплюючись сучасною музикою. На конкурсі стіннівок «Шевченко в сучасному світі» відзначили призами роботи Анастасії Максименко, Ольги Урбаліс (СОУМ-17д), Поліни Чалої (СОУМ-18д), Світлани Видиш, Ангеліни Сущенко (СОУМ-19д).

Про актуальність Шевченка свідчить і незвичний формат проведення заходу. Студенти першого та другого курсів кафедри з викладачами Оленою Пустоваровою та Анною Галенко провели літературний квест «Якщо пам’ятаєш, то в серці навіки!». Усі присутні об’єднались у команди: «Тарасова воля», «Шевченкознавці», «Ненька Україна», «Кобзарі», «Заповіт».  Студенти складали пазли з картинами Шевченка, впізнавали назви поезій, слухаючи уривки, малювали карту «Слідами Тараса», складали з уривків фрази з творів поета, пригадували дати на математичній станції. Ускладнювали завдання і необхідність  пошуку конкурсних станцій, розміщених у різних куточках головного корпусу.

У цікавій ігровій формі студенти пригадали, що знали про життєвий та творчий шлях Тараса Шевченка; показали, як уміють логічно мислити, продемонстрували кмітливість, мобільність та гнучкість розуму, знаходячи та виконуючи творчі завдання. Найпершими правильно знайшли усі станції та правильно виконали усі завдання учасники команди під назвою «Шевченкознавці» (Діана Шаповалова, Анастасія Мозуль, Ольга Урбаліс, Данило Пушкін, Михайло Чупіхін).