Майбутні далівці переймаються вступною кампанією 2020

Під час карантину Приймальна комісія СНУ ім. В. Даля  та відділ профорієнтації студентів працюють  дистанційно.

Як розповіла начальник відділу профорієнтації студентів Тетяна Лук’янюк, консультації з питань вступу відбуваються онлайн і за телефоном. За два місяці карантину на телефон Приймальної комісії надійшло понад 238 дзвінків, з них  майже 100 –  з окупованої частини Донбасу (Луганськ, Алчевськ, Лутугине, Перевальськ, Кадіївка (Стаханов), Горлівка, Сніжне, Торез, Сорокине (Краснодон), Первомайськ). Майбутніх здобувачів вищої освіти та їхніх батьків цікавить: процедура вступу на навчання, спеціальності нашого університету, вартість навчання, строки прийому документів, особливості вступу пільгових категорій (учасники бойових дій, сироти та діти, позбавлені батьківської опіки, інваліди тощо), реєстрація на ЗНО в магістратуру.

Тетяна Лук'янюк

Абітурієнти з тимчасово непідконтрольних уряду України територій Донбасу  запитують про вступ до СНУ ім. В. Даля через освітній центр «Донбас – Україна»: чи не змінилась процедура вступу, строки прийому документів, які спеціальності користуються підтримкою держави, тобто  мають більшу кількість місць державного замовлення, який розмір має академічна стипендія, чи є можливість отримувати соціальну стипендію, про поселення у гуртожиток.

Михайло Мирошнік

Вступ через освітній центр «Донбас – Україна» цікавить і вступників з так званої лінії зіткнення, тобто населених пунктів Луганської та Донецької областей, які є у Переліку  населених пунктів, що знаходяться на території проведення антитерористичної операції, де неможливо забезпечити виконання стандартів освіти України та/або стабільного освітнього процесу. Вони мають можливість вступити до університету як за результатами ЗНО, так і за вступними іспитами. Окрім однотипних запитань, є і такі, що потребують особливої уваги, – розповідає Тетяна Борисівна. Наприклад, звернення хлопця-сироти з непідконтрольної території. У дитини така ситуація з документами, що він може перетинати КПП тільки з допомогою представників ОБСЄ.

Євген Мазнєв

Як розповів відповідальний секретар Приймальної комісії Євген Мазнєв, майбутні абітурієнти звертаються постійно і отримають усю необхідну інформацію.