Кримчани теж вступатимуть до СНУ ім. В. Даля

У СНУ ім. В. Даля розпочали свою роботу освітній центр «Донбас-Україна», і з цього року і «Крим-Україна». Фахівці центрів чекають на вступників з окупованої частини Донбасу, Криму та лінії розмежування.

Під час вступної кампанії 2019-2020 через освітній центр «Донбас-Україна» до нашого університету вступило 194 здобувача вищої освіти, з них 80 – з окупованої території Донбасу. П’ятеро з них, мешканці Луганська та Алчевська, вступили до СНУ ім. В. Даля на 1-й курс після закінчення закладів вищої освіти на тимчасово непідконтрольних уряду України територій Донбасу.

На гарячу лінію нашого освітнього центру «Донбас-Україна» і «Крим-Україна» звернулась мешканка м. Севастополя, яка має бажання навчатися у СНУ ім. В. Даля. Вона отримала консультацію щодо процедури вступу, строків подачі документів, обрання спеціальності.

У зв’язку з карантином строки подачі документів змістилися приблизно на місяць, розповідає директор Освітнього центру університету Юрій Ковальов.

Начальник відділу профорієнтації студентів СНУ ім. В. Даля Тетяна Лук’янюк радить майбутнім абітурієнтам відповідально поставитися до вибору спеціальності – в університеті їх близько 50 – і повідомляє, що з 13 серпня розпочне роботу міністерська база, до якої будуть заноситися вступники, розпочнеться прийом документів і вступні іспити.

Вступники, які бажають взяти участь у конкурсі на бюджетні місця, мають подати заяву та заповнити освітню декларацію в освітніх центрах:
– вступники з Криму – не пізніше 20 серпня;
– вступники з Донбасу – не пізніше 22 серпня.

Ті, які не встигнуть цього зробити у серпні, до 23 жовтня можуть подавати заяви для вступу на контракт.

Вступники і з Криму, і з Донбасу можуть вступати до уповноважених закладів освіти без складання ЗНО. Ті, хто не має українського документа про освіту, може отримати його через освітній центр, який направить їх у школу при освітньому центрі. Такі вступники мають скласти лише два іспити державної підсумкової атестації: українську мову та історію України, а також один вступний іспит, який встановлює університет.

Мешканці Криму та Севастополя беруть участь у конкурсі в межах квоти № 2, доступної у кожному із закладів освіти, де працюватимуть освітні центри. А вступники з Донбасу вступають у ці заклади, беручи участь у загальному конкурсі, отримавши бали за вступні іспити.