Захисти дипломних робіт у новому форматі

З 15 червня в університеті розпочалися захисти дипломних проєктів. Захисти дипломних проектів освітнього ступеню бакалавра на кафедрі хімічної інженерії та екології та кафедрі електричної інженерії за рішенням екзаменаційної комісії з розгляду дипломних робіт проходять у звичному для всіх режимі офлайн. Звичайно в умовах карантину – із  дотриманням визначених правил: наявність захисних масок і антисептику для рук,  соціальна дистанція та допустима кількість студентів в аудиторії. Немає потреби говорити, що всі ці умови виконуються в суворому порядку.

Доцент кафедри електричної інженерії, к.т.н.  Володимир Грицюк пояснює:

«Захист робіт за спеціальністю 141 «Електроенергетика, електротехніка і електромеханіка» проходить одразу у студентів обох форм навчання: денної та заочної. В один день слухають по 8-10 студентів по черзі. Офлайн-форму захисту було обрано, щоб все ж таки була можливість безпосередньо бачити студента, ознайомитися з його пояснювальною запискою і графічним матеріалом та почути його живу відповідь на запитання. На сьогоднішній день форма офлайн є більш звичною та зручнішою – так адекватніше сприймається відповідь. Готуватися до захисту студенти могли як онлайн, так і офлайн: кожного дня на кафедрі були присутні викладачі, які були готові дати відповіді на запитання та допомогти з виконанням проєкту».

Що стосується студентів, то офлайн-форма захисту імпонує їм більше. Цю ситуацію прокоментувала студентка заочної форми навчання Тетяна: «Сьогодні умови карантину диктують нам нові правила навчання і, безумовно, ми маємо до них прилаштовуватися. І в нас завдяки спільним зуcиллям з викладачами це добре виходить. Головне, щоб не виникало технічних негараздів. Складати тестування онлайн дуже зручно, але захищати дипломний проєкт хочеться все ж таки при безпосередньому контакті з викладачем. До того ж знаходячись в колі одногрупників, ти відчуваєш підтримку, маєш змогу дізнатися, якого плану запитання ставить екзаменаційна комісія. А також захист офлайн мотивує до більш старанної підготовки».

«Розділити захисти дипломів на онлайн та офлайн режими довелося через фізичну неможливість студентів приїхати до Сєвєродонецька» – вважає завідувач кафедри хімічної інженерії та екології, д.т.н., професор Олександр Суворін. – Є група студентів, що знаходяться у Слов’янську, і вони не мають змоги бути присутніми на захисті. Готуватися до захисту довелося онлайн: через соціальні мережі, електронну пошту тощо. Студенти висилали по розділам свої дипломи керівникам, отримували коментарі, відповіді на запитання та вносили відповідні корективи. Та коли необхідно було підписувати усі дипломи, то куратор, що також знаходиться у Слов’янську, збирав їх та привозив до університету. Захист відбувається через інcтрумент для зв’язку Skype».

Галина Татарченко, д.т.н., професор, завідувач кафедри будівництва, урбаністики та просторового планування: «Підготовку до захистів в онлайн-форматі ми почали ще у травні. Було визначено низку правил, яких усі мали дотримуватись, і ми не стали їх змінювати, не дивлячись на послабшення карантинних заходів. Важливим фактором є і те, що голова екзаменаційної комісії – Васильченко Анатолий Федорович (головний інженер ТОВ «Промхіммонтаж»), людина поважного віку, тому знаходиться в групі коронавірусного ризику».

Олександр Рязанцев, д.т.н., професор кафедри комп’ютерних наук та інженерії: «Захисти проводили офлайн, бо роботи студентів це не лише теоретична робота, а й розробка програмного забезпечення, яке потрібно продемонструвати. Для тих студентів, що не змогли дістатися до університету, ми передбачили захист онлайн. До речі, під час презентацій дипломних проєктів усі бажаючі могли підключатися до конференц-зв’язку».