Відбулася зустріч ректорки СНУ ім. В. Даля з новим очільником МОН України

Перша робоча зустріч ректорки СНУ ім. В. Даля Ольги Поркуян з т.в.о. міністра освіти і науки Сергієм Шкарлетом була присвячена обговоренню, по-перше, виконання Розпорядження Прем’єр-міністра «Про підготовку та відзначення у 2020 році 100-річчя з дня заснування Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля». Згідно з документом міністр освіти є головою оргкомітету зі святкування ювілею, тому були обговорені ті заходи, що вже відбулися, і ті, що плануються. В результаті була отримана підтримка щодо більшості запланованих заходів.

Крім того Ольга Поркуян як голова Ради ректорів переміщених університетів доповіла про стан справ у цих ЗВО, зокрема про моніторинг, який відбувся минулого року.

Також Ольга Вікторівна коротко озвучила деякі проблеми, які можуть виникнути при реалізації Закону "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо особливостей вступу до закладів вищої освіти осіб з тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Донецької та Луганської областей".

Щодо вступу іноземних студентів, який був призупинений через пандемію, очільник міністерства зазначив, що можливість здійснювати запрошення відновлена.

Останнім було обговорено питання щодо Атестації ЗВО в частині наукової діяльності.