Навчаємось вирішувати юридичні проблеми ВПО

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбулася фінальна зустріч викладачів, студентів, представників громадськості та юристів в рамках HELP курсу з питань внутрішнього переміщення.

Захід було організовано у співпраці з проектом Ради Європи “Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень”. Вітальним словом захід відкрила ректорка СНУ ім. В. Даля Ольга Поркуян. Вона подякувала учасникам за співпрацю та акцентувала увагу на важливості вирішення проблем переселенців в Україні та на Луганщині зокрема.

Керівниця проекту Ради Європи Ганна Христова під час онлайн включення презентувала платформу HELP Ради Європи та дистанційні курси для представників юридичних професій. Також вона зупинилася на практиці Європейського суду з прав людини і проблемних аспектах захисту прав внутрішньо переміщених осіб, які потребують вирішення державою.

Заступниця директора Департаменту – начальниця управління зовнішніх зносин Луганської ОДА Валентина Колесник підкреслила, що керівництво області не лишається осторонь проблем переселенців та вітає всі ініціативи, направлені на спільне подолання проблем ВПО.

До заходу онлайн долучилися адвокати й сертифіковані тренери програми HELP Ольга Семенюк, Владислав Руденко, Алла Федорова, Жанна Лук’яненко та Юлія Івчук. Вони розкрили наступні актуальні питання: розгляд в суді справ щодо визначення трудового стажу, встановлення дат народження і смерті, що відбулися на непідконтрольній території України; перешкода внутрішньому переміщенню під час епідемії та карантину; соціальні права у практиці Європейського суду з прав людини та інші.

Модератором зустрічі виступила Любов Котова – доцентка кафедри правознавства СНУ ім. В. Даля. Після вручення сертифікатів учасники зробили групове фото та поділилися своїми враженнями.