Далівці долучилися до написання ХХ Всеукраїнського диктанту національної єдності

Двадцять років тому Українське радіо започаткувало щорічну акцію, присвячену українській мові, — Радіодиктант національної єдності. Уперше захід провели 24 травня 2000 року до Дня Кирила й Мефодія. Згодом традиційною датою написання радіодиктанту стало 9 листопада, День української писемності та мови.

Радіодиктант не має на меті перевірку грамотності конкретної особи, а задуманий як своєрідний флешмоб — акція єднання навколо рідної мови, участь у якій може взяти кожен охочий.

Цьогоріч підготовку диктанту доручили трьом фахівцям. Текст для диктанту написав відомий письменник і видавець Іван Малкович. Науковою консультанткою проєкту стала докторка філологічних наук, професорка Лариса Масенко. Читала диктант знаменита акторка Римма Зюбіна.

На жаль, через карантинні обмеження далівці не змогли зібратися в аудиторії й провести урочистий захід, проте писали диктант разом. На кухні за сніданком, на робочому місці, з котом на колінах і кавою на столі, у вишиванці чи улюбленому светрі. Подолати карантинні бар’єри допоміг Zoom.

Зокрема, викладачі та студенти кафедри української філології та журналістики перед написанням диктанту привітали одне одного зі святом,  пригадали багаторічну історію радіодиктанту, згадали поезії про красу української мови.

Цього року до диктанту долучилися українці із закордону. Наша землячка, луганчанка Вікторія живе в Ізраїлі протягом останніх шести років та ревно плекає українську культуру. Свою доньку виховує українкою, вчить української мови, передає культурні цінності, звичаї, обряди українського народу та вчить поважати культурні особливості різних народів. У День української писемності та мови вирішили разом писати ювілейний диктант єдності.

За статистикою, без помилок диктант пише не більше 1% учасників. Сподіваємося побачити переможців серед викладачів і студентів нашого університету.