Print

Далівка представила Україну на міжнародному конгресі

 

Доцентка кафедри філософії, культурології та інформаційної діяльності СНУ ім. В. Даля, кандидатка філософських наук Наталія Шелковая єдина з України взяла участь у V Конгресі Міжнародної науково-освітньої дослідницької мережі (USERN), який відбувся у Тегерані (Іран) частково офлайн.

Наталія Шелковая працює в галузі філософії, соціології, соціальної психології, релігієзнавства, теології, богослів'я і органічно їх поєднує для вирішення задач культурології і мистецтвознавства. Вчена аналізує культурологічну проблему, використовуючи філософський, психологічний і соціальний підходи.

Наталія Валеріївна приєдналася до роботи Конгресу онлайн. Вона представила доповідь із слайд-презентацією. Тема – природа варварства, а саме, перетворення людини у людиномасу, можливі наслідки нагнітання страху, прихід на місце елітної культури масової…

Міжнародна науково-освітня дослідницька мережа (USERN) діє з 2016 року. Це об’єднання освіти і науки усього світу для комплексного вирішення задач, мета якого спрямовувати зусилля науковців різних галузей знань для вирішення проблем. Тобто навколо проблеми створюється група для трансдисциплінарного методу її дослідження.  Натхненник, засновник та чинний президент Всесвітньої мережі наукової освіти та досліджень Німа Резай, іранський вчений, професор клінічної імунології та алергії Тегеранського університету медичних наук, доцент з міжнародних відносин Медичної школи та директор Глобальної академічної програми. В мережу входить 10 нобелівських лауреатів.

Півроку тому Німа Резай, побачивши наукові статті Наталії Шелкової у бібліографічній і реферативній базі даних Scopus, запропонував їй публікуватися у  6-томнику, присвяченому інтегрованій науці. Зараз видання готується до виходу в світ у глобальній видавничій компанії Springer.

Стаття Наталії Шелкової буде також присвячена і її роздумам про коронавірус Covid-19: «Карантин був оголошений 13-14 березня у всьому світі. Такого ще не було. Це сталося, щоб ми повернулися до любові і розуміння одне одного. З великими складнощами люди починають розуміти, що від здоров’я кожного залежить здоров’я і благополуччя усіх. Коли всі надягнуть маски, через два місяці ковід закінчиться. Чому? Важко і незручно бути в масці довгий час, але розуміння того, що ти можеш когось, приміром, дитину, ненавмисно заразити, повинно бути важливішим за дискомфорт. У Харкові зараз лікарі вибирають, кого спасати в першу чергу. Це я знаю від мого друга-професора, який через свій вік не має надії одужати…

Треба змінити свідомість і психіку.  Сьогодні ми маємо зрозуміти, що ми – не українці, ми – не росіяни…, ми – земляни. Треба усвідомити органічний взаємозв’язок всіх людей на планеті. Як наш організм відчуває поранений мізинець, так ми повинні відчувати біль іншої людини. Тварини відчувають біль іншої істоти, а люди ні. Повинна відбутися велика трансформація психіки людини. І у своїй статті я наголошую, що нехай гаджети залишаються, але треба змінити своє ставлення до них, зрозуміти, що любов до людей важливіше, що ми повинні жити в гармонії з природою. І ситуація з ковід як раз про це. Я думаю, чому Бог дозволив цю пандемію? Тому що людству потрібний душевний струс».