Проблематика:

Комплексні сформульовані продукти, зокрема фармацевтична продукція, ліки, косметика (креми і гелі), порошкові миючі засоби, харчові продукти, фарби, клеї, мастила і пестициди повсюдно присутні в повсякденному житті. Розробка та виробництво такої продукції є досить значною частиною її доданої вартості, з показником 3 – 100. За оцінками на світовому ринку це становить близько € 1400 млрд. євро. ЄС володіє конкурентними перевагами в розробці таких продуктів, окрім того в ЄС присутні великі центри для промислового виробництва і досліджень та розробок таких продуктів. Для того, щоб Європа скористатися цією перевагою, необхідно цілеспрямовано розділити різнонапрямлені навички та досвід різних секторів і взаємодоповнюючи досвід кожного збагатити інноваційних партнерів через горизонтальні зв’язки та наукові дослідження на безконкурентному рівні.


Область застосування:

Пропозиції повинні зосередитися на сприянні обміну неконкурючими “ноу-хау” у формулюючих технологіях, які принесуть користь інноваційному потенціалу та можливості для різних галузей промисловості, МСП і великих корпорацій в наступних позиціях:

  • Технології для кращої доставки активних інгредієнтів у продуктах через застосування інноваційні рішень при поєднанні розробок та високих технологій для досягнення оптимального використання інгредієнтів;
  • Високоефективні методи моделювання та метрології для кращого прогнозування, вимірювання, контролю на ранніх стадіях, оптимізації стабільності сформульованих продуктів, що призводять до вищої стійкості, кращої відповідності нормативним вимогам, кращому управлінню поставками, поліпшення збереження властивостей і точної кореляції між лабораторним і виробнчим масштабами виробництва;
  • Інтенсифікація методологій з метою підвищення ефективності процесу розробки подукту, з використанням технологій формулювання через масштабовані промислово інтегровані цифрові платформи для зменшення кількості застосованих технологічних кроків і енергії.

Діяльність може включати в себе ідентифікацію загальних галузевих науково-дослідних та інноваційних проблем науково-промислової взаємодії шляхом розробки спільного бачення і загальної дорожньої карти.

Пропозиції повинні включати не менше трьох секторів, таких як хімічна, фармацевтична, агрохімічна, харчова промисловість і медична техніка і т.д. Пропозиції повинні включати щонайменше три міжнародно визнані науково-дослідні установи у рамках Європейського Союзу.

Комісія вважає, що пропозиції, що передбачають внесок від ЄС в діапазоні 0,3-0,5 млн євро зможуть вирішувати цю конкретну задачу відповідним чином. Не виключено відбір пропозицій, що передбачають інший рівень фінансуваня.


Очікуваний ефект:

  • Раціональний розвиток стійких розроблених (сфоормульованих) продуктів і процесів;
  • Структурування та інтеграція ланцюгів доданої вартості в області проектування і виробництва сформульованої продукції як значний крок щодо зниження витрат і часу виходу на ринок;
  • Мобілізація європейської промисловості для досягнення глобального лідерства в наданні інноваційно сформульованого продукту в контексті програми Industry 4.0 і колової економіки.

 


Тип дії:

Координація та підтримка дій