Абітурієнти Луганщини визначаються з майбутньою спеціальністю: у Далівському університеті розпочався прийом документів

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля розпочався прийом документів. У цьому році прийом документів, за рішенням Міністерства освіти і науки України, здійснюватиметься тільки два тижні, тому біля головного аудиторного корпусу Далівського університету збираються величезні черги з бажаючих навчатися.

Як зазначає відповідальний секретар приймальної комісії СНУ ім. В. Даля Дмитро Марченко, щоденно очікується прийом документів від 1500 до 2000 абітурієнтів.

«У перший день у нас, можна сказати, просто аншлаг. Абітурієнтів дуже багато. Це пов`язано, я думаю, з тим, що період подачі документів на денну форму навчання становить всього два тижні, з 15 по 31 липня на денну форму навчання. А для тих, кому необхідно здати іспити (пільгові категорії), терміни обмежені датою – 22 липня », – відзначив Дмитро Марченко.

Яка спеціальність у цьому році користується найбільшою популярністю – ще належить дізнатися, проте, за кількістю абітурієнтів в черзі біля різних спеціальностей можна зробити попередні висновки.

«Найбільше хотіли б подати документи на такі традиційні напрями, що користуються попитом, як: економічний, юридичний, інженерні спеціальності, а також туризм та ливарне виробництво», – розповів відповідальний секретар приймальної комісії.

Крім того, не слабшає інтерес вступників до спеціальності «Переклад» і до комп`ютерних наук. У зв`язку з тим, що відновлює свою роботу Луганський тепловозобудівний завод, спостерігається збільшення попиту на транспортні спеціальності. За словами Дмитра Марченко, абітурієнти вже зараз бачать хороші перспективи для власної реалізації в майбутньому і отримання робочого місця з гідною зарплатою.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів Уркаїни, реорганізується спеціальність «Туризм» – виділяються 2 напрями: «Обслуговування в туристичних комплексах» і «Готельне господарство». У минулому році в Далівському університеті відкрилася нова перспективна спеціальність – «Мікронаноелектроніка». За словами відповідального секретаря приймальної комісії, спеціальність, незважаючи на новизну, була досить популярною серед абітурієнтів.

«У цьому році університет, ймовірно, набере стільки ж студентів, скільки і в минулому році. Хоча вже й починають позначатися наслідки складної демографічної ситуації, але кількість випускників шкіл в цілому залишається на рівні минулого року», – підкреслив Дмитро Марченко.

Крім того, він зазначив, що Далівський університет по суті є монополістом інженерних спеціальностей.

«Ми є монополістами з інженерних спеціальностей, з транспортних спеціальностей, за спеціальностями ряду гуманітарного профілю тут, навіть на сході України. Тому недобору у нас не буде », – зазначив відповідальний секретар приймальної комісії.

Нагадаємо, що постановою Кабінету Міністрів України № 227 від 24 березня 2010 Східноукраїнському національному університету імені Володимира Даля присвоєно статус самоврядного (автономного) дослідницького національного університету.

Довідка: СНУ ім. В. Даля веде підготовку за 130 спеціальностями, що здійснюється на 26 факультетах. Всього ж в університеті навчається понад 33 тисяч студентів.

Підготувала: Тетяна Вауліна