Абітурієнти Луганщини визначаються з майбутньою спеціальністю

Триває другий, завершальний етап загальнодержавної програми вступу на навчання до вищих навчальних закладів за рейтинговим відбором за кількістю балів у сертифікатах Українського центру оцінювання якості освіти. Згідно наказу Міністерства освіти на науки України, Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля проводить прийом документів, сертифікатів Українського центру оцінювання якості освіти на денну форму навчання у термін з 29 червня по 29 липня та на навчання без відриву від виробництва з 20 червня по 20 серпня.

До 29 липня всі бажаючі вступити до Далівського університету на денне відділення, повинні подати необхідні документи до приймальної комісії. Вступники особисто подають заяву про вступ до СНУ ім. В.Даля, у якій вказують напрям підготовки та форму навчання. До заяви вступник додає документ про повну загальну середню освіту (документ про здобутий освітньо-кваліфікаційний рівень або документ про базову загальну середню освіту) і додаток до нього, обов’язковий перелік документів (фотокартки, медична довідка).

Для кожної спеціальності визначено перелік предметів, сертифікати яких потрібно мати. Крім обов’язкового сертифікату з української мови та літератури, потрібно мати ще один сертифікат відповідно напряму підготовки: історія України (гуманітарні напрями), іноземна мова (переклад, менеджмент, міжнародна економіка), математика або фізика (для професійної освіти та технічних напрямів підготовки), математика або фізика або хімія (екологія), математика або фізика або географія (гідрометеорологія).

Механізм підрахунку наступний: виводиться сума балів по сертифікатам і всі абітурієнти, що подали документи включаються в один список. Ті, хто набрав найбільшу кількість балів, відповідно до державного замовлення зараховуються на бюджет. Ті з абітурієнтів, хто не пройшов за балами на бюджетну форму навчання, за бажанням беруть участь у конкурсі на контракт. Оприлюднення списків зарахованих відбудеться на початку серпня. Приблизно такі ж умови для абітурієнтів заочної форми навчання. Їм також необхідно мати сертифікат Українського центру оцінювання якості освіти. Імена вступивших на заочну форму буде оголошено наприкінці серпня. Пільгові категорії абітурієнтів залишаються. Окремі пільгові категорії за бажанням можуть скласти екзамени в університеті.

У п’ятиденний термін після оголошення списку осіб, рекомендованих до зарахування на навчання за державним замовленням, вступники, що беруть участь у конкурсі щодо зарахування до декількох вищих навчальних закладів або на декілька напрямів підготовки, для підтвердження рішення про вступ зобов’язані подати до приймальної комісії оригінали документів. Зарахування для денного відділення буде проведено до 10 серпня.