Актори «СтудДальТеатру» стали лауреатами на міжнародному театральному фестивалі

Актори народного театру «СтудДальТеатра» Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля стали лауреатами на щорічному міжнародному фестивалі молодіжних театрів «Театральна сесія – 2010», що пройшов у Дніпропетровську.

На фестиваль з’їхалися представники України та Росії. Молоді актори показували свої постановки в концертному залі Потьомкінського палацу, який є також Палацом студентів Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара.

У цьому році далівці представили на суд публіці постановку за п’єсою Людмили Разумовської «Щастя», в якій підіймається проблема створення сім’ї та взаємовідносин між чоловіком та жінкою.

«Тема молодих сімей досить актуальна зараз. У постановці ми хотіли показати студентам, що, створюючи сім’ю, необхідно думати не тільки про себе, а й про «третю людину» – дитину або рідних», – розповів керівник «СтудДальтеатру» Віктор Лисенко.

За його словами, незважаючи на те, що п’єса була написана ще в 1981 році, своєї актуальності вона не втрачає і зараз. Хоча для того, щоб студенти могли сильніше перейнятися проблемою, піднятою у постановці, режисером був знижений вік героїв. Ці невеликі зміни наблизили гру акторів до молодого глядача.

«Після виступу до нас підходили глядачі зі своїми пропозиціями та відгуками. Радує той факт, що багатьох, як вони висловилися, «зачепила» ця історія», – зазначив Віктор Лисенко.

Значну роль в успіх постановки внесли молоді актори театру, які своєю грою зачарували всіх присутніх. Роль чоловіка виконав Гліб Молчанов, роль дружини – Ганна Похнатюк. Є в режисерській версії і третій герой – образ сім’ї, який на сцені реалізував актор Олексій Самойлов.

«Для чого ми ввели в п’єсу третій образ? Тільки тому, що сучасна молодь звикла бачити, а не слухати. Тому в постановці з’явився образ сім’ї, який показує почуття батьків героїв, говорить від імені автора, а також представляє ту «третю людину», за яку відповідальні Він і Вона», – підкреслив керівник« СтудДальтеатра ».

Підготувала: Тетяна Вауліна