Активісти студентського самоврядування СНУ ім. В.Даля обговорили питання студентства з першим заступником МОН

Голова Координаційної ради студентського самоврядування Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (м. Сєвєродонецьк) Алла Грішина та активіст Денис Козловський взяли участь у зустрічі з першим заступником Міністра освіти і науки України Інною Совсун. Зустріч на тему «Студентське самоврядування: проблеми та шляхи розв’язання» пройшла в формі конструктивного діалогу між першим заступником Міністра та представниками органів студентського самоврядування і первинних профспілкових організацій вищих навчальних закладів України IIIIV рівнів акредитації.

Мета заходу полягала в обговоренні з представниками студентських організацій питань, які потребують реформування, щоб прийти до оптимальної моделі для впровадження в Україні в умовах сучасних реалій.

Були обговорені поточні питання, що наразі хвилюють українських студентів, такі, як реформування вищої освіти та завдання студентського самоврядування у цьому процесі, використання бюджетних коштів на самоврядування, механізм створення студентської ради при міністерстві та покращення каналів комунікації між студентами і владою.

Одним із основних питань стояло створення нової моделі реформування стипендіальних виплат, де будуть окреслені нові принципи отримання стипендій. Далівці підтримали ідею реформування механізму нараховування стипендій та створення окремого єдиного стипендійного фонду. Спираючись на міжнародний досвід, перший заступник Міністра освіти і науки України Інна Совсун повідомила, що стипендії мають поділятися на два типи: соціальні та академічні, де соціальні виплачуватимуться студентам на житлові потреби або студентам з фізичними вадами та іншим соціально незахищеним категоріям, а академічні – за особливі та видатні успіхи в навчанні.

Питання, які ставили Алла з Денисом, стосувалися працевлаштування студентів, обрання голови профкому, зкорочення терміну навчання в магістратурі, можливості продовження держзамовлення. Далівці також ратували за покращення якості освіти. На їх думку, скасування охорони праці в дипломних роботах, введення ЗНО вступникам до вузів після коледжа, можливість вибору не тільки вибіркової дисципліни, але й викладача цього предмета, дистанційна освіта, автономія вишів – допоможуть поліпшити якість освітянського рівня.

За підсумками зустрічі представниками студентських самоврядних організацій у вигляді протоколу був сформований ряд питань і пропозицій до Міністерства освіти і науки України, які заплановано направити листом до розгляду.