Алчевські школярі показали високий рівень знань з суспільствознавства

Кафедрою соціології Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля було ініційовано та проведено олімпіаду з суспільствознавства (соціології) серед учнів випускних класів Алчевської гімназії.

Питання були складені в рамках загального курсу соціології навчальних закладів. Завдання включали в себе 25 тести, які передбачають вибір правильної відповіді з чотирьох варіантів. За кожний правильно вирішений тест нараховувалося 4 бали. За невірно розв’язані тести бали не нараховувалися. Сумарна кількість балів склала загальну оцінку за тур олімпіади. Найкращий результат показав випускник Антон Виноградський, набравши в сумі 92 з можливих 100 балів.

Подібна олімпіада проводиться вперше. Вона спрямована на виявлення рівня загальної освітньої підготовки із суспільствознавства і розвиток соціологічної уяви. Всього в олімпіаді взяли участь 30 осіб. Середній результат олімпіади – 70-80 балів, що за словами організаторів олімпіади, свідчить про добру та ґрунтовну підготовку.

Нагадаємо, що історія кафедри соціології Далівського університету тісно пов’язана з історією розвитку вузу. Спочатку навчальна і наукова робота з соціології велася на кафедрі соціально-політичних теорій (секція соціології), на базі якої в 1996 році заснована кафедра філософії та соціології. Самостійною кафедра соціології стала в 1999 році. Зараз вона успішно функціонує на факультеті масових комунікацій СНУ ім. В.Даля і готує фахівців за двома спеціальностями – «Соціологія» та «Соціальна робота».