Андрій Дегтяренко запропонував Далівським студентам шляхи розвитку в журналістиці

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбувся майстер-клас для студентів кафедри журналістики з Андрієм Дегтяренко. Основною тематикою зустрічі стали Луганські регіональні засоби масової інформації.

Майстер-клас проходив у три етапи. Спочатку Андрій Дегтяренко, як редактор друкованого видання, вивчив свою аудиторію, її інтереси і рівень знань в заданій темі. Основною масою аудиторії Андрія Дегтяренко були студенти першого курсу кафедри журналістики факультету масових комунікацій СНУ ім. В. Даля. Для них майстер-клас виявився справжньою лекцією.

В основній частині Андрій детально розкрив тему відмінностей між літератором, журналістом і піарником. «Біда нинішніх журналістів у тому, – запевняє колишній редактор газети« Іжиця, – що піар витісняє журналістику з її місіями в суспільстві, з її цілями та принципами. Так виникає безособистий транслятор чужих ідей. Засіб масової інформації перетворюється у фарш з замовлених матеріалів. І журналіст вже не має змоги вплинути на ситуацію в суспільстві, він – лише творець інформаційної продукції». Ситуацію, в якій опинилися Луганські регіональні ЗМІ, Андрій позначив як критичну. Він поділився зі слухачами своїм баченням, як вийти з кризи, що склалася. Рятувальним колом для журналістики Андрій вважає Facebook, Twitter та інші соціальні мережі.

Андрій Дегтяренко дав практичні рекомендації студентам-далівцям: як молодому спеціалісту створити свій імідж, як зробити собі ім’я у професійному колі. «Намагайтеся вже зараз висловлювати власну точку зору, – закликає Андрій. – Сперечайтеся, конфліктуйте, критикуйте! Вчиться шукати інформацію, знайдіть свою тему, свій профіль. І не чекайте на закінчення університету, у вас вже зараз є свій засіб масової інформації – телефон та інтернет. Створюйте спільноти в соціальних мережах, ведіть блоги, спілкуйтеся і висловлюйте свою думку. Починайте вже зараз ставати журналістами!»

Андрій Дегтяренко – досить різнобічна особистість. Він тісно пов’язаний не тільки з журналістикою, але і з медициною (його перша освіта). Є головою обласного клубу знавців «Ерудит» і деканом факультету міжнародних відносин ЛДІКМ. Після закінчення майстер-класу Андрій відповів на запитання присутніх. Студенти-далівці привітали гостя з минулим Днем журналіста і подякували за цікаву бесіду.

Підготувала Зоя Шаповалова