Англійська мова для спеціальних цілей

«Англійська мова для спеціальних цілей (ESP) як одна з ланок системи викладання англійської мови» – семінар під такою назвою провели співробітники кафедри германо-романської філології та перекладу інституту міжнародних відносин СНУ ім. В.Даля, доцент Ірина Афоніна і викладач Альона Бовт. Семінар заснований на результатах Зимової школи педагогічної майстерності 2017 року, організованої Британською Радою в Україні.

Захід зацікавив не лише викладачів іноземних мов, але й фахівців в галузі хімічних технологій. Доповідачі розповіли про особливості вивчення першої (рідної) та другої мови, звернули особливу увагу на з’ясування і врахування потреб студентів.

Одним з надзвичайно актуальних питань стала мотивація та її методи з метою стимулювання саме внутрішньої мотивації студентів університету. Звичайно, велику увагу було приділено особливостям викладання ESP, з використанням двох протилежних підходів: «English through» та «English for», а також підготовці автентичних завдань.

Ще одне питання, яке було висвітлено на семінарі, – планування та побудування різних моделей заняття. Після семінару учасники залюбки поділилися своїми враженнями. Відповідаючи на запитання, чи була інформація корисною, вони розповіли:

«Так. Семінар допоміг поглянути на викладання ESP з іншого боку, а також розглянути деякі важливі аспекти цього питання»

«Інформація була дуже корисною, оскільки вона допоможе створити більш сприятливу навчальну атмосферу і підвищити мотивацію студентів»

«Така інформація буде корисною не тільки для викладачів англійської мови, тому що будь-які викладачі можуть використати надані рекомендації»

Наприкінці заходу учасники дійшли висновків, що подібні семінари мають проводитися частіше для всіх викладачів, які зацікавлені в саморозвитку і професійному зростанню, незалежно від сфери спеціалізації.