Print

Ансамбль Далівського університету «Світанок України» вдруге захистив звання «народний»

 

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля успішно пройшов творчий звіт на підтвердження звання «народний» народного ансамблю сучасної естрадної пісні «Світанок України».

Двохгодинний концерт склали найкращі пісні як власне колективу, так і відомих виконавців. Яскраво розпочала концерт нова пісня колективу – «Пісня про Даля». Вона супроводжувалась показом кліпу, створеного телевізійною студією університету до Дня народження Козака Луганського. Розпочато концерт з цієї пісні не випадково – вона по-справжньому вже стала неофіційним гімном Далівського університету.

«Я пишаюсь учасниками, – розповіла свої враження від концерту художній керівник ансамблю Анжела Малуша. – За лаштунками все було чудово, а це – головне. Після кожного виступу вони приходили, запитували «Як?». Для них дуже важлива думка не тільки тих, хто в залі, а й тих, хто стоїть поруч на сцені».

Цікаво, що учасники співали українською, російською, французькою, англійською, італійською та польською мовами. Танцювальний супровід забезпечували колективи Далівського університету: ансамбль сучасного танцю «Invasion», ансамбль бального танцю «Олімп і Я», ансамбль сучасного спортивного танцю «Пульс». Блискуча пісня «Pretty woman», у виконанні чоловічого складу колективу, супроводжувалась показом нової колекції «Студентського будинку моделей».

«Пісні для концерту ми взяли ті, яки захотіли учасники ансамблю. Все, що ви чули – це ті пісні, які вони полюбляють. Ввійшли тільки двадцять, однак в нас дуже багато нових пісень! Якщо включити більшість, то це б вийшов концерт на п’ять годин. З репертуару трьохрічної давнини залишилась одна пісня – «Чумацький шлях». А з солістів, які її виконували, залишився один. До виконання цієї пісні ми залучили і викладачів університету».

Ансамбль за дев’ять років свого існування випустив не одне молоде покоління талановитої співочої молоді. Багато хто з учасників колективу створює свої колективи, не полишаючи рідний «Світанок України». На звітному концерті виступив з живою музикою ансамбль «Спека така», який створили вихованці ансамблю.

«Сьогодні дуже добре показали себе організатори групи, «ветерани» нашого ансамблю – Валерій Шкрептієнко та Катерина Самарська. Саме вони – ті, хто три роки тому отримали звання народного, – розповіла Анжела Малуша. – В цьому році ми взяли поповнення – двох студенток. Сьогодні вони співали незважаючи на те, що загалом всього два рази виходили на сцену».

Загалом до складу народного ансамблю сучасної естрадної пісні «Світанок України» входять двадцять талановитих студентів. Склад ансамблю можна сміливо назвати інтернаціональним, оскільки в ньому залюбки співають студенти з Конго, Нігерії та Анголи.  На звітному концерті солісти Жарвіс та Джеймс Лі виконали свою власну пісню «This life». Під бурхливі оплески заспівала пісню Гайтани «Діти світла» Ізабель Маланга.

Виступи учасників колективу оцінювало компетентне журі, до складу якого увійшли: заслужений працівник культури України, директор Луганського обласного центру народної творчості Василь Яровий; солістка Луганської обласної філармонії, викладач вокальних дисциплін Луганського обласного коледжу культури та мистецтв та Луганського державного інституту культури та мистецтв, народна артистка України Віра Андріяненко; заступник директора Луганського обласного центру народної творчості Ірина Яворська; директор обласного палацу культури, заслужений працівник культури України Тетяна Літман, провідний методист з фольклору Луганського обласного центру народної творчості Наталія Ткаченко.

«Мені дуже приємно знаходитися в цій залі – серед шанувальників творчості цього колективу, який знаний не тільки в стінах вашого навчального закладу, а й в Луганську, – відзначила в привітанні заступник начальника управління культури Луганської міської ради Наталія Светлична. – Нам дуже приємно коли цей колектив прикрашає міські заходи. Ми раді, бо ці хлопці та дівчата дуже талановиті. І мені хочеться привітати всіх, бо сьогодні в них був справжній іспит».

Від Управління культури Луганської міської ради вона вручила художньому керівнику колективу Анжелі Малуші Почесну грамоту «За сприяння художньому та естетичному вихованню молоді, активну культурно-просвітницьку діяльність колективу».

Захист журі визнало вдалим та присудило високе звання «народний». «Я гадаю, що ми отримали задоволення від перегляду. Бажаю аби творчість завжди росла та з’являлись нові, талановиті люди. – привітала колектив співголова атестаційної комісії Віра Андріяненко».

«До назви колективу я б додав ще «Діти світла», бо так багато нових яскравих облич сьогодні з’явилися на цій сцені, – підкреслив у заключному слові співголова атестаційної комісії Василь Яровий. – Від управління культури Луганської обласної адміністрації та членів журі поздоровляю вас з тим, що сьогодні ви захистили звання «народний».

 

Наша довідка:

Ансамбль бере участь у всіх загальноуніверситетських, міських і обласних заходах. Він є учасником щорічних заходів: обласного фольклорного фестивалю «Стежками Лемківщини» (м. Луганськ) та Всеукраїнського фестивалю «Польська осінь», який проводиться під патронатом Посольства Республіки Польща в України.

У 2007 р. учасники ансамблю стали переможцями міжнародного фестивалю «Жемчужний рай» (м.Балаклава). У 2009 та 2010 роках солістки колективу стали лауреатами міжнародного вокально-хорового фестивалю «Хай пісня скликає друзів» (м.Луганськ). Колектив є переможцем у номінації «Кращий ансамбль» та «Краще чоловіче тріо» на Всеукраїнському фестивалі ОВС «Міліцейські зорі — 2009» (м. Запоріжжя).

Солісти ансамблю в складі дуетів та тріо перемагали у таких заходах як: міжнародному фестивалі хорового та вокального мистецтва ім. Ф.Шаляпіна (м. Ялта), отримали Гран-прі на міжнародному вокальному конкурсі «Золотий фенікс-2009» (м. Санкт-Петербург), перемогли у телевізійному проекті «Зірка караоке» у 2009 р. на «Новому каналі» (м. Київ), стали переможцями міжнародного естрадного конкурсу-фестивалю «В стиле ретро» (2009 р., м.Санкт-Петербург), отримали Гран-прі міжнародного конкурсу сучасних виконавців «Музикальний спринт-2009» (м.Сочі), стали лауреатами міжнародного вокального телевізійного конкурсу «Нова латінітас» у 2010 р. (м.Кішинів, республіка Молдова). У 2010 р. солістки колективу стали переможцями обласного вокальний конкурс «Шлях до зірок».

 Підготувала – Галина Щербак