Археологи СНУ ім. В.Даля знайшли стародавній пам’ятник

Співробітники археологічного науково-дослідницького центру „Спадщина” Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля знайшли у Кремінському районі біля озера Підпіщане тришаровий пам’ятник. Загальна площа розкопок становила 96 квадратних метрів. Пам’ятник назвали «Заозерний» на честь озера, поряд з яким його знайшли. Знахідка складається з трьох шарів. Верхній – раннє Середньовіччя, другий – Бронзового сторіччя, третій – епоха Неоліту. «Розкопки проходили дуже повільно, – розповів директор археологічного науково-дослідницького центру „Спадщина” професор Сергій Санжаров. – Це пов’язано з тим, що глибше 140 сантиметрів, де закінчується шар Бронзового сторіччя, вже неможна копати лопатами. Потім ми продовжили розкопки ножами». На цій території визначено багато стародавніх поселень різних епох. Тому окрім пам’ятника археологи в процесі роботи знайшли велику кількість артефактів: гончарні вироби, елементи зброї, вироби з кістки та кременю. За крихітними частками кераміки та металу, які зазвичай залишалися навколо ремісника, археологи визначили місце праці майстрів. До весни у Києві знахідки пройдуть радіовуглецевий аналіз для уточнення їх віку. У розкопках активну участь брали студенти-далівці. Керівник розкопок Сергій Санжаров особливо виділив роботу Романа Пономарьова, Олексія Риндича, Дениса Іщенко, Юлії Стогнієвої, Дар’ї Іванової та Павла Дубровського. Тринадцять студентів-першокурсників, що взяли участь у експедиції, були урочисто посвячені в археологи.