Аташе Посольства США в Україні Френсіс Вестбрук у свій перший приїзд на Луганщину здійснила візит до Далівського університету

Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля відвідала аташе Посольства США в Україні з питань викладання англійської мови як іноземної Френсіс Вестбрук. Френсіс вперше приїхала до Луганська в складі іноземної делегації з професором англійської філології Гавайського університету Селін Харкнес.

У Далівському університеті Френсіс Вестбрук виступила з привітаннями перед школярами, які беруть участь у програмі Access з вивчення англійської мови, і передала їм листи від посольства США з пам’ятними значками. Access Program проводиться на базі СНУ ім. В. Даля другий рік. Вона дає можливість школярами 9-11 класів з малозабезпечених сімей безкоштовно вивчати англійську мову.

При зустрічі з ректором СНУ ім. В. Даля Олександром Голубенко, аташе Посольства США в Україні провела паралель між Нью-Йоркським і Далівським університетами, як потужними науковими та освітніми центрами. Френсіс Вестбрук обіцяла сприяти розвитку партнерських відносин між американськими вузами і Далівським університетом, проводити роботу з отримання міжнародних грантів і брати участь у спільних конференціях та проектах.

«Ми прагнемо, щоб наші студенти мали безпосередній контакт з американськими вузами, – висловив свою думку ректор СНУ ім. В. Даля професор Олександр Голубенко. – Вважаю дуже важливим, щоб далівці вільно володіли англійською мовою. Тому вже другий рік у вузі на кафедрі практики перекладу іноземних мов працює американка Сьюзен Беддес».

До речі, на базі Євпаторійського відділення СНУ ім. В. Даля для викладачів вишів три роки поспіль проводився Summer Institute з вивчення іноземної мови, за що університетом була отримана подяка від Посольства США. А наприкінці весни виш збирається розширити міжнародне співробітництво за програмою подвійних дипломів з університетом у Сан-Франциско. Слід зазначити, що Френсіс Вестбрук закінчила Нью-Йоркський державний університет, з яким у Далівського університету ведеться співпраця за програмою подвійних дипломів.

У ході візиту іноземної делегації заплановано відкриття роботи двотижневого семінару, присвяченого інноваційним технологіям викладання англійської мови як іноземної. Спочатку Селіна Харкнес проведе майстер-класи для викладачів англійської мови. Вони будуть присвячені методологічним аспектам викладання англійської мови, літератури, креативному письму та публічному мовленню іноземною мовою. Потім відбудуться майстер-класи для вчителів шкіл Луганська та Луганської області, студентів вузів Луганська і для учасників ІV Всеукраїнської науково-практичної конференції «Лінгвістика. Комунікація. Освіта».

Підготувала: Наталія Вергуненко