Автором кращих наукових робіт по вивченню творчості Володимира Даля стала студентка СНУ ім. В. Даля

Студентка Східноукраїнського національного університету Олена Спінєєва посіла перше місце у конкурсі «Мій земляк – Володимир Даль». У рамках Далівських Читань, присвячених 206-річниці з дня народження Володимира Івановича Даля, відбулося нагородження переможців обласного конкурсу «Мій земляк – Володимир Даль», що проводився серед студентської молоді вищих навчальних закладів. У номінації “Исследования” перемогла далівчанка Олена Спінєєва. Олена навчається на третьому курсі за спеціальністю «Переклад». Творчістю Козака Луганського зацікавилася ще у школі. Завдяки навчанню у Малій Академії Наук при СНУ ім. В.Даля почала проводити дослідницьку та наукову роботу. Вже в одинадцятому класі брала участь у Міжнародних Далівських Читаннях. «Постать Володимира Даля зацікавила мене тому, що він багато писав про народ, демократію – а це актуальні речі у всі часи, – розповіла Олена Спінєєва. – Цікаво те, що все написано живою мовою. Крім того, кому, як не нам, далівцям, вивчати та аналізувати творчість такої видатної людини, нашого співвітчизника!» Кожного року Олена бере участь у конференціях, семінарах та заходах, присвячених пам’яті Володимира Даля. Вивчає його літературну творчість, зокрема, дуже полюбляє вірші, нариси, казки. Досліджує народні мотиви у творчості Козака Луганського та їх зв’язок з сучасністю. Відвідує виставки, музеї, навіть зробила домашню фотовиставку, що присвячена життю та творчості Володимира Даля. Науковій роботі допомагає її спеціальність – Олена займається літературним перекладом на англійську мову. Завдяки плідній науковій роботі часто подорожує. Нещодавно Олена приймала участь у Першій Міжнародній конференції «Наука о переводе», що проходив у Москві.