Print

Бібліотека СНУ ім. В.Даля інформаційно підтримує забезпечення навчального процесу on-line

 

Наукова бібліотека Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (м.Сєвєродонецьк), незважаючи на складну суспільно-політичну ситуацію на Сході України, продовжує забезпечувати інформаційну підтримку освітнього та наукового процесів за допомогою електронних повнотекстових навчальних та наукових ресурсів. Пріоритетним напрямком її діяльності стало інформаційне висвітлення здобутків наукової спільноти університету.

Сьогодні практично вся робота бібліотеки орієнтована на віртуальне середовище. Вона працює і надає інформаційні послуги студентам і викладачам університету переважно за допомогою інтернету. Працівники бібліотеки не тільки надають доступ до існуючих ресурсів мережі, але й генерують власні електронні ресурси. Через сайт розкривається і популяризується фонд, надається доступ до повнотекстових інформаційних ресурсів, складаються рекомендаційні списки додаткової літератури до дисциплін, що викладаються в університеті, та тематичні бібліографічні покажчики, виконуються бібліографічні довідки за допомогою сервісів віртуальної довідки і зворотнього зв’язку, надаються консультації, відбуваються презентації інформаційних ресурсів, віртуальні виставки  тощо. Крім того, користувачам бібліотеки надан доступ не тільки до надбання університету, але й до навчальної літератури видавництва “Центр учбової літератури”.

Навіть в тих умовах, що склалися, бібліотека поповнюється новими надходженнями літератури. Завдяки науковцям та викладачам різних закладів науки та освіти України, до бібліотеки було надіслано більше 200 примірників підручників, монографій та іншої учбової та наукової літератури у паперовому та електронному варіантах.· Крім того, тривають надходження наукових видань (дисертацій, авторефератів дисертацій, монографій, матеріалів наукових конференцій). Документи проходять наукову обробку, систематизацію і стають доступні користувачам як у бібліотеці Технологічного інституту СНУ ім. В.Даля, так і на новоствореному сайті http://librarysnu.at.ua наукової бібліотеки Далівського університету. Доречі, сайт бібліотеки користується попитом. За чотири місяці зареєстровано близько 7000 відвідувань. Найбільш популярні розділи – віртуальна довідка, віртуальні виставки, наукові видання СНУ ім. В.Даля, на допомогу науковцям, матеріали конференцій, на допомогу куратору.

У майбутньому планується відновити інституційний репозитарій (електронний архів) наукових публікацій СНУ ім. В.Даля, який був знищений при захопленні будівлі бібліотеки. Репозитарій був створений в 2012 році, зареєстрований в міжнародних реєстрах ресурсів вільного доступу, налічував близько 3000 наукових публікацій, більше 61000 переглядів, брав участь у міжнародному рейтингу Webometrics, де займав гідне місце. Серед 39 українських репозиторіїв він посідав 9 місце. Тепер роботу доведеться починати з нуля, тому запрошуються викладачі, науковці, аспіранти, докторанти до співпраці в цьому напрямку.

Слід нагадати, що послугами наукової бібліотеки СНУ ім. В.Даля щорічно користуються понад 15 тисяч читачів. Сучасні засоби телекомунікацій дозволяють застосовувати у роботі бібліотеки нові ефективні навчальні технології, що підвищують якість і доступність освіти, заснованої на дистанційних, віртуально-тренингових та інших інноваційних методах.