Print

Біля СНУ ім. В.Даля встановили велопарковки і «Сімейний велосипед любові»

 

Традиційний велопробіг в рамках святкування Дня міста Сєвєродонецька стартував від СНУ ім. В.Даля. Місце старту було обрано не випадково. Напередодні свята на майданчиках біля навчального і лабораторного корпусів були встановлені велопарковки за проектом «ВелоCITY», який спрямований на покращення велоінфраструктури міста Сєвєродонецьк і популяризацію екологічного та економічного виду транспорту і здорового способу життя.

СНУ ім. В.Даля популяризує екологічний та економічний вид транспорту

Проект соціальної дії «ВелоCITY» реалізується ГО «Фундація «Простір» за фінансової підтримки Британської Ради в Україні в рамках Програми «Активні громадяни».

«ВелоCITY»: Здійснення мрії

З появою велопарковок у Миколи Скурідіна з неформального товариства сєверодонецьких велосипедистів виникла ідея, якою він поділився з Олександром Моісеєнком – відомим у Сєвєродонецьку майстром на прізвисько МАГ. В результаті біля входу до навчального корпусу СНУ ім. В.Даля з’явився «Сімейний велосипед любові». Так назвав свій витвір автор. На цьому велосипеді може розміститися уся родина: дитина попереду, за кермом крутить педалі батько, а жінка позаду тримає чоловіка за плечі і координує руху.

За словами МАГа, деталі на конструкцію він збирав більше трьох років. Колеса старовинні ковані, переднє,  судячи з конструкції,  – з сіялки. Сидінню – більше 100 років, бо надписи на ньому зроблені ще з дореволюційною орфографією.

Це не перший витвір майстра, який він, колишній випускник СНУ ім. В.Даля (тоді ще – СТІ), подарував Університету. Наукову бібліотеку теж прикрашає робота майстра.

За словами Олександра Моісеєнка, протягом останніх трьох років створювати такі дива на вулицях міста йому допомагають українські військові. Люди з різних міст України, але вони хочуть залишити по собі добрі спогади.