Члени клубу «Інтелігент» обговорили нові проекти ЗУ «Про вищу освіту»

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбулось засідання клубу «Інтелігент» з питання реформи освіти. Рада клубу запропонувала на огляд два питання: проект Закону України «Про вищу освіту» Міністерства освіти і науки України від 08.11.10 та проект Національної рамки кваліфікацій, презентований 2 березня 2011 року в Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України.

На засідання були запрошені: заступник голови ОДА Луганської області з гуманітарних питань Родіон Мірошник, начальник управління освіти і науки ОДА Луганської області Ірина Цимбал, заступник начальника управління освіти і науки ОДА Луганської області Наталія Кришталь, начальник управління культури і туризму ОДА Луганської області Ірина Грігорє’ва, викладачі вузів, шкіл, коледжів, технікумів, ліцеїв, гімназій міста, студенти, магістранти, аспіранти СНУ ім. В. Даля.

Доктор педагогічних наук, професор Далівського університету Володимир Червонецький зазначив, що проблема освіти актуальна не тільки для нашого регіону, але і для всієї країни. «Реформа освіти відіграє велику роль у підведенні підсумків минулих етапів у суспільному розвитку освіти. Реформа освіти – це встановлення зв’язків між наукою і світом праці, – доповів Володимир В’ячеславович. – Ми виконуємо активну роботу по входженню в освітній простір Європи». Також професор згадав кілька тенденцій розвитку освіти. Гуманізація -освіту необхідно відкрити більш широкому колу населення, щоб сучасна людина активно включалася в суспільне життя. Демократизація – коли необхідно залучити студентську молодь до активного самоврядування. Лібералізація – вступ до університету повинен бути доступним кожній людині. І безперервність освіти передбачає постійне підвищення кваліфікації.

Далі заступник голови Луганської обласної державної адміністрації Родіон Мірошник звернув увагу присутніх на те, що роботодавці пред’являють претензії до рівня освіти працівників. Родіон Валерійович  зазначив, що сьогодні людина по закінченню вузу отримує базові знання, але не спеціалізацію. «Луганськ – це потужний університетський центр східної України, – зауважив Родіон Валерійович. – Тому компанії повинні отримувати готового фахівця. Для цього, звичайно, потрібні педагоги, які здатні донести знання до учнів». Також він  зазначив, що на території нашого міста багато однакових спеціальностей і через саме це немає перспектив працевлаштування. І Родіон Валерійович впевнений, що багато галузей освіти необхідно реформувати.

Декан факультету інноваційної економіки і кібернетики, академік Міжнародної Академії інформатизації, Міжнародної Академії наук екологічної безпеки, Академії економічних наук України, член-кореспондент Академії технологічних наук, доктор економічних наук, доктор технічних наук, професор СНУ ім. В. Даля Султан Рамазанов зазначив, що коли ми думаємо про систему освіти, то в першу чергу потрібно думати про країну. І зауважив до Родіона Валерійовича, що потрібно допомогти всім чотирьом вузам міста. Він зазначив, що університетам виділяється мало грошей на підтримку їх існування, а скоротити викладачів не можна. Заступник голови Луганської облдержадміністрації Родіон Мірошник впевнив Султана Курбановича, що це питання обов’язково розглянеться на раді ректорів, яка відбудеться наступного тижня.

Члени клубу «Інтелігент» обговорили надзвичайно серйозну і актуальну проблему системи освіти в Україні. Член-кореспондент національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор, завідуюча кафедрою педагогіки, директор Науково-дослідного Інституту духовного розвитку людини, керівник кафедри ЮНЕСКО Галина Шевченко зазначила, що вища школа, проект якої є, не може існувати поза загальноосвітньої системи освіти.

Клуб «Інтелігент» діє на базі Науково-дослідного Інституту духовного розвитку людини Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля більше десяти років. Мета роботи клубу – залучити молодь і громадськість до ідеалів українського народу, сформувати любов до людини, Батьківщині, готовність до створення духовно-моральних та естетичних цінностей.

Підготувала: Альона Ізваріна