CНУ ім.В.Даля присвоєно статус дослідницького університету

Постановою Кабінету Міністрів України № 227 від 24 березня 2010 Східноукраїнському національному університету імені Володимира Даля присвоєно статус самоврядного (автономного) дослідницького національного університету. Тим самим, СНУ ім. В. Даля удостоєний цього самого високого статусу для університетів третім у Лівобережній Україні та чотирнадцятим в Україні.

Про це вчора, на звіті народних ансамблів козачої пісні «Вольниця» та народного танцю «Cвіточ» повідомив ректор університету Олександр Голубенко: «Сьогодні, напередодні нашого 90-річчя, це найвища оцінка діяльності університету, показник успішної роботи всього 40-тисячного колективу викладачів і студентів. Ювілей Далівський університет і Далівці зустрічають в новому статусі, який підтверджує визнання університету як найбільшого освітньо-навчального центру. Я гордий тим, що тепер ми – дослідницький виш!»

Східноукраїнському національному університету імені Володимира Даля 27 березня виповнюється 90-років. Вуз є найбільшим підприємством на Луганщині, найпотужнішим університетом за якісним складом викладачів і найбільшим серед навчальних закладів за контингентом студентів, що одержують вищу освіту. Присвоєння статусу дослідницького дає вузу автономію у наукових дослідженнях, збільшує фінансування, розширює можливості міжнародного співробітництва.

Дослідницьким університетом визнається вуз, який має вагомі наукові досягнення, що здійснює дослідницьку та інноваційну діяльність, забезпечує інтеграцію освіти і науки у виробництво. Статус надається з метою підвищення ролі університету як центру освіти і науки, підготовки висококваліфікованих наукових та науково-педагогічних кадрів, впровадження в практику наукових досягнень, технічних і технологічних розробок. Всього визначено 28 критеріїв оцінки діяльності університету, що претендує на звання дослідницького. Статус дослідницького університету дається строком на п`ять років.

Вчора, в прямому ефірі програми «Позиція» на телеканалі ЛОТ, кажучи про цілі до 100-річчя вузу, Олександр Леонідович підкреслив: «Я хочу, щоб Далівський університет був так само відомий у світі як Сорбона, Кембридж чи Оксфорд. І присвоєння статусу дослідницького – це перший крок на шляху до цього».