Cтуденти СНУ ім. В.Даля прийняли участь у міжнародному мовно-літературному конкурсі

В Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля стартував перший етап VII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

На думку заступника міністра освіти і науки України П.К. Хобзея, проведення конкурсу для вшанування Великого  Кобзаря, поета світового рівня  – Тараса Григоровича Шевченка має сприяти піднесенню престижу української мови і літератури в молодого покоління, підвищенню рівня загальної мовної культури, вихованню в його учасників почуття гордості за свій народ, любові до рідного краю.

img_20161004_114402

У конкурсі взяли участь студенти I та II курсів спеціальностей «Середня освіта (українська мова та література)», «Філологія (українська мова та література)», «Журналістика», «Психологія», «Соціологія», «Соціальна робота», «Соціальне забезпечення», «Фізична реабілітація» факультету гуманітарних наук, психології та педагогіки.

img_20161004_115927

Виконуючи завдання конкурсу, студенти отримали можливість не лише показати рівень володіння державною мовою та досконале знання літератури, а й продемонструвати власний погляд на вклад Кобзаря у скарбницю української культури як письменника і художника та його нелегкий, але цікавий життєвий шлях.

img_20161004_121428

Конкурсні завдання відповідали завданням минулого року з республіканського етапу цього конкурсу. За умовами конкурсу його організовували й проводили викладачі кафедри української філології та журналістики – завідувач кафедри доцент Галина Бондаренко та професор Валерія Пустовіт. У рамках конкурсу проходила книжкова виставка «Основоположник нової української літератури і мови», яку підготувала завідувач сектору художньої літератури Людмила Гончарова.

img_20161004_114711

Оцінюючи роботи, викладачі кафедри української філології та журналістики особливу увагу звертали на художню якість робіт, оригінальність мислення, творчий потенціал, мовленнєву досконалість.

img_20161004_121438

Переможцями конкурсу стали такі студенти:

I місце – Вікторія Пушко, студентка групи СОУМ-16д; Тетяна Чехович, студентка групи ЖУР-16д;

II місце – Тетяна Романова, студентка групи СР-16д; Каріна Орлова, студентка групи ПС-16д; Анастасія Посохова, студентка групи ЖУР-16д;

III місце – Олександра Якуніна, студентка групи СЦ-16д.

За результатами конкурсу студенти-переможці були нагороджені почесними грамотами й рекомендовані до участі в другому етапі конкурсу, який відбудеться в грудні цього року на базі Інституту післядипломної і додипломної педагогічної освіти.