Далівчанка Ольга Ковальова вдячна за допомогу

Студентка Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля потребувала термінової операції. Про це повідомляв центр зв’язків з громадськістю Далівського університету 8 листопада. Було оголошено збір коштів на проведення операції. Звернення підтримали регіональні і навіть всеукраїнські ЗМІ. Ольга Ковальова заочно навчається на факультету менеджменту Далівського університету. Декан цього факультету професор Віталій Даніч розгорнув широкомасштабну кампанію зі збору коштів. Ользі допомагали і студенти, і викладачі. За короткий час вдалося зібрати необхідну суму – 15 тисяч гривень на проведення операції. Управління охорони здоров’я Луганської обласної державної адміністрації придбало у США унікальну металеву конструкцію. Після того, як кошти було зібрано, перед Ольгою постала нова перешкода. Вже куплену металеву конструкцію доставляли з-за кордону – на митниці її затримали майже на два тижні. За словами лікарів Харківського інституту патології хребта та суглобів імені М. Ситенка, якби конструкцію не доставили ще за кілька днів – операція була б перенесена на більш пізній строк. «Я дуже сильно хвилювалася – рахувала не дні, а години, – розповіла Ольга Ковальова. – Але не втрачала надію. Я знала, що до Луганська повернусь тільки після операції». Конструкцію доставили перед Новим роком. У той же день Ольгу прооперували. За 7 годин лікарі видалили у дівчини реберний горб та імплантували металеву конструкцію. Скривлений хребетний стовп не давав внутрішнім органам нормально розвиватися, і більшість з них змістилися у праву частину тіла. Після операції вони стали на свої місця. Але виявилося, що у легенях утворилася вода, яку терміново необхідно було викачати. Після болісної процедури дихати Ользі стало легше. «Перші дні після операції я постійно плакала, – поділилася своїми відчуттями Ольга Ковальова. – Адже все неймовірно боліло. Лікарі не давали мені жодних препаратів, які б полегшували біль. Вони казали, що так організм скоріше відновиться». На Різдво Ольга вже була в Луганську. Домашня атмосфера краще загоює рани. Підтримка та любов близьких та друзів не дають далівчанці засмучуватися та думати про біль. «Я сподівалася, що, коли приїду додому, вже буду бігати та стрибати. Але процес одужання не таких швидкий. Ще кілька місяців – і це буде можливо, – сміється Ольга. – А це завдяки людям, які мене підтримували та допомагали. Я дуже вдячна всім, хто перерахував гроші на мій рахунок, хто не залишився байдужим до моєї проблеми. Ще раз дякую. Ви дали мені нове життя». Все більше Ольга думає про своє майбутнє, про навчання, про те, як знову піде працювати. Далівці бажають дівчині найшвидшого одужання.