Далівчанка перемогла у стипендіальній програмі «Завтра.ua»

Cтудентка кафедри “Економічна кібернетика” Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (м. Сєвєродонецьк) Юлія Кириллова стала стипендіатом ІХ конкурсу Стипендіальної програми “Завтра.ua”.
Конкурс студентських наукових робіт Фонду Віктора Пінчука тривав з жовтня 2014 року. Для участі в першому турі Юлія підготувала під керівництвом доцента Марини Макаренко наукову роботу «Обґрунтування необхідності створення національного природного парку на Луганщині». За його результатами Юлія посіла 21 місце із 1209 конкурсантів, набравши 22,60 бали з 23 можливих. До речі, зі СНУ ім. В. Даля до конкурсу надали роботи ще чотири студенти. З них два, у тому числі і Юлія, потрапили до числа перших 700 позицій в першому турі і вийшли до другого.
На цьому етапі рейтинг конкурсної роботи складався з незалежних оцінок двох фахових експертів. За його результатами учасницей ІІІ туру серед 307 конкурсантів стала і Юлія Кириллова.
Третій тур Конкурсу «Завтра.UA» складався ще з трьох етапів. Цей тур передбачав оцінювання особистісного потенціалу конкурсантів і був побудований таким чином, що кожен з конкурсантів мав можливість максимально проявити притаманні йому особистісні якості. На першому етапі третього туру був конкурс ідей проектів, спрямованих на вирішення суспільних проблем. Юлією була запропонована тема з налагодження діалогу між громадськістю та органами державної влади з метою подолання економічних, технологічних та інформаційних бар’єрів в системі екологічного менеджменту й екологічної політики в Україні.
Далі кожний конкурсант повинен був обрати три найцікавіші йому теми у порядку спадання пріоритетності з запропонованих 11 тем та зареєструвати онлайн-заявку. На основі поданої конкурсантами інформації Фонд формував групи конкурсантів для розробки ідей проектів. Другим етапом третього туру конкурсу стала групова робота конкурсантів над розробкою проектів з обраної ідеї. Наприкінці квітня 2015 року у м. Києві відбулися очні одноденні змагання серед переможців другого етапу програми.
Юлія взяла очну участь у груповій роботі з розробки проекту «Благодійна пекарня». Ідея цього проекту полягає у підтримці дитячого притулку, дітей-переселенців шляхом передачі їм частини прибутку від продажу випічки, інша ж частина прибутку – на існування та розвиток пекарні. Над проектом «Благодійна пекарня» працювало дві окремі групи по сім конкурсантів кожна. Робота над проектом тривала три години та включала групову дискусію, презентацію проекту, доопрацювання проекту та розподіл ролей і зон відповідальності учасників групи в рамках проекту. Третім етапом ІІІ туру конкурсу стало виконання письмового завдання зі складання точного плану дій на період 1,5 місяці з доопрацювання проекту в рамках своєї ролі та зони відповідальності.
За підсумками третього туру у загальному рейтингу Юлія Кириллова увійшла до першої сотні конкурсантів. Далівчанка зайняла 99-те місце з сумарним балом 71,56 балів. Таким чином, Юлія набула статусу «Стипендіат Стипендіальної програми «Завтра.UA» та увійшла до Спільноти “Завтра.UA”. Як переможець вона буде отримувати протягом року щомісячну стипендію, визначену Фондом Віктора Пінчука. Наразі Юлія прийме участь у Форумі стипендіатів «Завтра.UA», що пройде в середині червня 2015 року.