Далівчанка посіла призове місце у фіналі міжнародного конкурсу з філології

Студентка IV курсу відділення загальноосвітньої та гуманітарної підготовки Коледжу Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля  Юлія Ракова посіла третє місце серед студентів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації негуманітарного профілю на фінальному етапі  ІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Юлія вже вдруге стала учасницею цього змагання. У шкільні роки далівчанка вела активну наукову роботу, а під час навчання в коледжі брала участь у Міжнародному конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика. За словами дівчини, участь у фінальному етапі конкурсу імені Тараса Шевченка розбудила в ній жагу до перемоги.

Завдання фінального етапу для студентки не було складним, адже робота мала творчий характер. Учасникам конкурсу пропонувалося написати твір за словами Тараса Шевченка «Єднаймося, браття!». «Я намагалася не думати про перемогу, а максимально сконцентруватися на своєму тексті, – розповіла далівчанка. – Я вважаю, що зараз наша нація є дуже роз’єднаною,  тому в роботі я підтримала заклик Тараса Григоровича до об’єднання».

Наступного року Юлія також планує взяти учать у цьому конкурсі. Дівчина має намір прикласти максимум зусиль, щоб стати переможницею фінального етапу. Далівчанка зазначає, що третє місце, яке вона посіла на конкурсі цього року, додало їй впевненості, сил, наснаги та допомогло вдосконалитися.

«Участь у різних творчих та наукових змаганнях допомагає стати кращим, – підкреслила Юлія. – Незалежно від того, став ти переможцем чи ні, ти отримав новий корисний досвід. Брати участь  у конкурсах – значить власноруч змінювати своє життя та ставати більш розвинутою особистістю».

Нагадаємо, що Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та  студентської молоді імені Тараса Шевченка проводиться з метою вшанування творчої спадщини Тараса Шевченка, виявлення творчо обдарованої молоді, розвитку її потенціалу, виховання у молодого покоління поваги до мови та традицій свого народу, підвищення рівня мовної освіти в Україні. В ньому беруть участь учні 5-11 класів загальноосвітніх навчальних    закладів,    ліцеїсти    військових   ліцеїв, учні професійно-технічних навчальних закладів, студенти та курсанти вишів I-IV рівнів акредитації усіх форм власності, а також учнівська та студентська молодь з числа українців, що проживають за кордоном.

Творчі змагання проводяться у чотири етапи: перший – на рівні навчальних закладів, другий – на  рівні  районів  та  міст  обласного  значення, третій (обласний) – на рівні Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя,  а четвертий (фінальний) – на загальнодержавному рівні. Переможці фінального туру рекомендуються для   призначення стипендій Президента України.

Підготувала: Наталія Осичнюк