Далівчанка представила СНУ ім. В. Даля у Варшавській євроатлантичній літній академії WEASA 2016

Доцент кафедри економіки підприємства та управління персоналом Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Інна Семененко взяла участь у роботі ІV Варшавської євроатлантичної літної академії WEASA (Warsaw Euro-Atlantic Summer Academy, Польща). Організаторами заходу виступили Коледж Європи, Німецький Фонд Маршалла, Польсько-Американський Фонд Свободи. Тематика академії цього року була "Регіональна політика і регіональний розвиток: Євро-Атлантична підтримка Країнам Східного Партнерства".

Програма академії була орієнтована на фахівців з країн Східного партнерства, які беруть участь у процесах трансформації, європейської інтеграції і трансатлантичної співпраці. Учасниками академії стали науковці, політики, аналітики, державні службовці, представники неурядових організацій та ЗМІ з України, Білорусі, Азербайджану, Вірменії, Молдови та Грузії.

Під час роботи академії досвідом та дослідженнями в галузі регіонального розвитку, регіональної політики та співпраці країн ділились провідні лектори, відомі спікери і політики, зокрема, 64-й Державний секретар США та перша жінка на цій посаді Мадлен Олбрайт; польський міністр і економіст, автор «Плану Бальцеровича» або «шокової терапії» професор Лєшек Бальцерович; президент «Freedom House», у минулому заступник Державного секретаря США з питань демократії, прав людини та праці Девід Крамер; польський політик, депутат Європарламенту доктор Павел Коваль; президент Німецького Фонду Маршалла, у минулому спеціальний помічник президента и старший директор з питань Європи у Раді національної безпеки США Карен Донфрід та інші.

У рамках літньої академії учасники ознайомилися з принципами і особливостями регіонального розвитку Країн Східного Партнерства, змінами у пріоритетах та структурі зовнішньої підтримки цих країн Європейським Союзом і США, прийняли участь у воркшопах з написання політик і стратегій розвитку регіонів, ведення переговорів та оволодіння комунікаційних вмінь. Крім лекцій та семінарів під час роботи академії організовано навчально-ознайомчий візит до муніципалітету міста Люблін, де учасників привітав мер міста Кшиштоф Жук, Вільної економічної зони м. Люблін і Люблінського науково-технологічного парку.

Отриманий досвід використовуватиметься Інною Семененко під час викладання лекцій і проведення практичних занять, для написання спільних з іншими учасниками проектів, а також політик і стратегій розвитку регіону та окремих установ.

20160719s_leshekom_balytserovichem_120160719s_madlen_olbrajt20160719chasty_ukr_delegatsii