Print

Далівчанка визначила найбільш конструктивний спосіб взаємодії ІТ-освіти та ІТ-індустрії

 

 Доктор педагогічних наук, професор кафедри інформатики Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Тетяна Морозова представила на Форумі «Індустрія інформаційних технологій 2012» доповідь за темою «Вища ІТ – освіта  в Україні у дзеркалі міжнародних тенденцій».

 У своїх науковій роботі професор навела кількісні та якісні характеристики української  вищої освіти у сфері інформаційних технологій, проаналізувала рівень її розвитку на тлі інших країн світу. Одним з ключових моментів доповіді стало визначення причин розриву між високими вимогами сучасної ІТ-індустрії та недостатнім рівнем знань та навичок молодих спеціалістів-випускників: ця негативна тенденція, на думку Тетяни Юріївни,  обумовлюється відсутністю в Україні узгоджених професійних та освітніх стандартів.

 «Цю проблему можна вирішити за допомогою використання в Україні програм професійної акредитації освітніх ІТ-спеціальностей, адже це найбільш конструктивний спосіб взаємодії ІТ-освіти та ІТ-індустрії», – підкреслила Тетяна Морозова. Її думку розділили й інші представники Далівського університету – доцент кафедри системної інженерії Едуард Жаріков та старший викладач кафедри автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій Максим Бутенко, які також виступили на конференції з доповідями.

Нагадаємо, що Форум «Індустрія інформаційних технологій 2012» проводився у Донецьку з метою обговорення сучасного стану розвитку сфери інформаційних технологій та перспектив участі України в діяльності  світового ІТ-ринку. Ділову програму наукового заходу склали  тематичні секції конференції, круглий стіл «ІТ-розробки для бізнесу Донбасу», спеціалізована виставка «Індустрія інформаційних технологій», презентація вакансій відомих підприємств зі сфери інформаційних технологій та перший відкритий конкурс інтернет-проектів «Donline».