Далівчанка захистила унікальну дисертаційну роботу

Викладач кафедри менеджменту та економічної безпеки Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля кандидат економічних наук, професор Олександра Ляшенко вперше в Україні захистила дисертаційну роботу на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук одразу за двома спеціальностями – «Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності)» та «Економічна безпека суб’єктів господарської діяльності».

У своїй роботі Олександра Ляшенко розкриває дуже сучасну та актуальну тему – управління економічною безпекою підприємства. За її словами, у деяких вишах нашої країни відбуваються захисти дисертацій за двома спорідненими спеціальностями у сферах технічних та лінгвістичних наук, але далівський досвід  сполучення названих двох спеціальностей зі сфери економіки є унікальним явищем для української науки.

«Існує таке поняття, як паспорт спеціальності, – розповідає Олександра Миколаївна. – Тема моєї комплексної роботи не   співпадала з жодним з цих документів, тому було прийнято  рішення захищатися за двома спеціальностями». Згідно з наказом  МОНмолодьспорту України № 41 від 19.01.2012 р.,  у Далівському університеті було створено разову спеціалізовану  вчену раду, що стало першим кроком до переформатування  процесу захисту дисертаційних робіт.