Далівчанки показали найкращі результати на конкурсі з української філології

Студентки Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля та Коледжу СНУ ім. В. Даля посіли призові місця на обласному етапі ІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Студентка ІІІ курсу кафедри української мови та літератури філологічного факультету Інна Герасімова здобула друге місце в конкурсі серед студентів вишів ІІІ-IV рівнів акредитації гуманітарного профілю. Інна вперше стала учасницею цих змагань. До цього вона брала участь у Міжнародному конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика та шкільних олімпіадах з української філології. Дівчина вважає, що такі змагання мовознавців – прекрасний шанс покращити знання, проявити себе. «Хотілося б бути в числі переможців, але все ж, напевно, це не головне. Головне – взяти участь, спробувати свої сили», – підкреслює далівчанка.

Студентка IV курсу кафедри української мови та літератури філологічного факультету Лілія Воротнікова посіла третє місце в конкурсі серед студентів вишів ІІІ-IV рівнів акредитації гуманітарного профілю. Лілія також вперше стала учасницею цих змагань. У шкільні та студентські роки вона була дуже активною: брала участь у Міжнародному конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика, у філологічних олімпіадах, конкурсах та конференціях. Далівчанка захоплюється рідною для неї українською мовою та має намір впевнено крокувати до успіху: «Я амбітна, і мені хочеться перемогти у фіналі. Також я хочу поглибити свої знання, поспілкуватися з людьми, які вже досягли у своєму житті чогось значущого, познайомитися зі студентами, які полюбляють українську мову так само щиро, як я».

Студентка IV курсу відділення загальноосвітньої та гуманітарної підготовки Коледжу СНУ ім. В. Даля Юлія Ракова удостоїлася третього місця в конкурсі серед студентів вишів І-ІІ рівнів акредитації негуманітарного профілю. Вона вже вдруге стала учасницею цих змагань. У шкільні роки дівчина вела активну наукову роботу, а під час навчання у коледжі брала участь у Міжнародному конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика. Юлія має цікавий погляд на філологічні змагання: «На таких конкурсах я навчилася правильно поводитися, стримувати свої емоції та опановувати хвилювання. Певною мірою, це школа життя для мене». Студентка дотримується принципу «головне не перемога, а участь» та планує вступити до Далівського університету, щоб здобути знання у сфері журналістики.

Наразі студентський мовно-літературний конкурс триває. Нещодавно далівчанки взяли участь у фінальному загальноукраїнському етапі та очікують на  його результати.

Нагадаємо, що Міжнародний мовно-літературний конкурс студентської молоді імені Тараса Шевченка проводиться з метою вшанування творчої спадщини Тараса Шевченка, виявлення творчо обдарованої молоді, розвитку її потенціалу, виховання у молодого покоління поваги до мови та традицій свого народу, підвищення рівня мовної освіти в Україні. В ньому беруть участь учні професійно-технічних навчальних закладів, студенти та курсанти вишів I-IV рівнів акредитації усіх форм власності, а також студентська молодь з числа українців, які проживають за кордоном.

Творчі змагання для студентської молоді проводяться у три етапи: перший – на рівні навчальних закладів, другий (обласний) – на рівні Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, третій (фінальний) – на загальнодержавному рівні. Переможці фінального туру рекомендуються для   призначення стипендій Президента України.

Підготувала: Наталія Осичнюк

На фото: Інна Герасімова, Лілія Воротнікова, Юлія Ракова