Далівчанки виграли гранд на стажування за кордоном

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Питання навчання студентів та стажування аспірантів, наукових і науково-педагогічних працівників у провідних вищих навчальних закладах та наукових установах за кордоном» і на основі рішень Конкурсної комісії Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України затверджено перелік осіб, які рекомендовані на навчання та стажування у провідних закордонних вищих навчальних закладах. Перемогли у конкурсі у Олена Ромащенко, Ганна Хорошун та Єлизавета Гусєнцова з Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля. Вони стали єдиними, хто виграв гранд, серед учасників конкурсу з Луганська.

Проект щодо загальнодержавного конкурсу з відбору на навчання та стажування за кордоном розпочато Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України. За наказом Міністерства у Далівському університеті провели попередній відбір претендентів з числа студентів, аспірантів та науково-педагогічних працівників для навчання або стажування за кордоном та представили до участі у конкурсі. У результаті роботи Конкурсної комісії стажування за кордоном виграли близько ста осіб, серед яких – троє далівчанок.

Олена Ромащенко – доцент кафедри фізики виграла конкурс на стажування в Політехнічній школі в Парижі. Олена спеціалізується в галузі фізики плазми. У лабораторії “Тонких плівок нанесення покриттів” вона буде займатися розробкою плазмохімічних методів осадження тонких плівок для сонячних батарей.

«Значення цього проекту не можна переоцінити, – каже доцент кафедри фізики Олена Ромащенко. – Мені пощастить працювати у Франції, у школі, яка заснована ще у 1794 році, яку закінчили такі відомі вчені як фізики Карно, Клайперон, Пуанкаре, математики Пуассон, Коши, хімік Гей-Люссак та інші. Стажування – це важливий крок у житті вченого. Наприклад, Д.Менделеєв на 2 роки був відкомандирован до Німеччини, П.Капица стажирувався у Кембриджі. Стажування за кордоном має величезний вплив не тільки на особистість, яка у цьому безпосередньо бере участь, а на весь освітній процес у країні, на рейтингові показники вищого навчального закладу, представники якого виграли конкурс. Я сподіваюсь на те, що після повернення на Батьківщину будуть створені усі умови для продовження моїх досліджень».

Ганна Хорошун буде стажуватися у Брістольському університеті, що у Великій Британії. Ганна – доцент кафедри фізики СНУ ім. В.Даля, кандидат фізико-математичних наук, за спеціальністю «Оптика. Лазерна фізика». Стажування складатиметься з науково-дослідної практики, присвяченої підвищенню якості зображень після проходження оптичної системи завдяки використанню світлових пучків з оптичними вихорами, а також з педагогічної практики, що охоплює викладання «Сучасної Фізики» та керування дипломними проектами англійських студентів.

На підставі рішення Конкурсної комісії Єлизавета Гусєнцова їде до Сполучених Штатів Америки на стажування у Державному університеті Вісконсіна. Навчається Єлизавета в аспірантурі Далівського університету на кафедрі «Гідрогазодинаміка». Аспірантка працює над кандидатською дисертацією за темою «Підвищення ефективності силової установки тепловозу удосконаленням термоаеродинамічних характеристик систем охолоджування». Приймає активну участь у наукових та науково-практичних конференціях, публікується в фахових українських та міжнародних виданнях, нею отримано 7 патентів України на корисну модель.

Підготувала Зоя Шаповалова