Далівчанки вивчали нові можливості туристичної справи в Латвії та Португалії

На кафедрі туризму і готельного господарства Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля пройшла презентація звітів про поїздку студентів, які виграли навчання за кордоном за міжнародною програмою Європейського Союзу «Tempus» і відвідали Латвію і Португалію.

Цього року кафедра туризму і готельного господарства СНУ ім. В. Даля взяла участь у відбірковому турі за міжнародною програмою Tempus. Основною метою даного проекту є модернізація в галузі туризму та готельного господарства універсальної мережі туристичних агентств з метою навчання фахівців конкурентоспроможності. Далівчанкам Світлані Василенко та Ірині Яровенко випала честь представляти не лише рідний університет, але і Луганськ, так як СНУ ім. В. Даля став єдиним представником з Луганщини, удостоєний такої нагороди.

«Цей проект передбачає обмін та стажування студентів між країнами-учасниками: Україною, Росією, Фінляндією, Португалією, Грецією та ін. Вперше в цьому році одна студентка виїжджала за даною програмою в Латвію», – розповіла завідувачка кафедрою туризму і готельного господарства Наталія Свиридова.

Світлана Василенко саме та дівчина, яка на собі змогла відчути як це – бути першою особою, яка бачить відвідувач, який вирішив зупиниться в даному готелі. Два місяці літа далевчанка працювала на ресепшен (стійці адміністратора в готелі) відомого не тільки в Ризі, але й у світі, 4-зірковоого готелю «Rama de Riga City Centre». У Латвії вона проходила навчання у Вищій школі Менеджменту інформаційних систем (ISMA).

Для того, щоб стати професіоналом і зуміти правильно вести справи гостинці, необхідно освоїти сучасне програмне забезпечення, яким користується більшість сучасних готелів по всьому світу. Навчання в Школі ISMA і практика в відомому ризькому готелі дозволили далівчанці оволодіти такими спеціалізованими програмами, як Windham Rewards – програма заохочень для мандрівників, Medallia – програма, яка дозволяє контролювати якість послуг, що надаються клієнтам у готелі, Amadeus Basic – програма бронювання авіаквитків.

Ірина Яровенко за програмою Tempus поїхала до Португалії. Навчання премудростей туристичної справи та ведення готельного бізнесу луганчанка проходила в Лісабоні. На відміну від латвійських колег, в Португалії дуже мало говорять англійською мовою, тому групі іноземних студентів, що приїхала на практику, довелося відмовитися від ідеї роботи в реєстратурі готелю. Навчання проходило у формі лекцій та семінарів, а також екскурсій по місту. Таким способом студенти мали можливість окрім програм і курсів дізнатися тонкощі організації піших туристичних прогулянок.

За 63 дні, які далівчанки провели в інших країнах, вони підвищили свої професійні знання, які зможуть застосувати вже в Українї. По кожному навчальному курсу дівчата отримали відповідні дипломи та сертифікати, що підтверджують їхні знання.

У свою чергу, завідувачка кафедрою туризму і готельного господарства Наталія Свиридова висловила надію, що студенти її кафедри зможуть гідно представляти рідний університет вже після закінчення навчання та отримання диплома.

Підготувала: Тетяна Вауліна