Далівчанки за допомогою Літньої школи від Фулбрайта підвищили свою громадську активність

Студентки другого курсу напрямку «Переклад» Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Рената Мехрабова та Іоанна Мініна відвідали Літню школу з лідерства, громадської активності, соціального підприємництва, публічного спілкування та ділової англійської мови для студентів університетів, переміщених із району проведення антитерористичної операції.

Організаторами заходу були «Українське фулбрайтівське коло», Програма академічних обмінів імені Фулбрайта та Київський офіс інституту Кеннана за фінансової підтримки Відділу культури та преси Посольства США в Україні.

Студентам надавалась можливість розвинути та покращити власні лідерські якості, дізнатися більше про громадську активність, соціальне підприємництво, а також відвідати англомовні курси з академічного письма та публічного спілкування.

Модераторами програми були Мішель Васкез, Катерина Смаглій та Валентина Хархун. Щодня проводилися лекції, до яких було запрошено спеціальних гостей. Так, разом із Валентиною Хархун та Катериною Смаглій було обговорено тему декомунізації: як студенти її розуміють, чи є це викликом або можливістю для закладів освіти та культури в Україні. Інша гостя, Наталя Мусієнко, провела лекцію щодо культурної дипломатії та пояснила, чому є потреба посилювати свою «м'яку силу» в країні.

Разом із Мар'яною Завійською студенти мали можливість дізнатись про менеджмент неурядових організацій та розробити власні проекти щодо «болючих» питань країни, таких як, забруднення навколишнього середовища або алкоголізм та залежність від наркотиків серед населення України. Було запропоновано багато цікавих ідей щодо можливих варіантів причин цього та які наслідки спіткають ці проблеми.

До студентів завітав відомий журналіст та громадський діяч — Данило Яневський, котрий торкнувся теми громадської медіа в Україні і не залишив байдужим нікого, а студенти ще довго не могли відпустити журналіста, задаючи питання, що їх турбували.

«Ця школа назавжди залишила відбиток в моїй душі, торкнувшись тих речей, котрі вже давно потребували особливої уваги, – поділилась власними враженнями студентка СНУ ім. В.Даля Рената Мехрабова. – Тепер у мене є чітке розуміння того, що я хочу зробити в подальшому житті, а також велике бажання допомогли власній країні, насамперед, людям, котрим довелося залишити власні міста та домівки через гостру ситуацію в Донецькій та Луганській областях».

Як відзначили далівчанки, літня школа подарувала нові та цікаві знайомства з однодумцями, з якими було багато приємних та яскравих моментів, тому навчання проходило в чудовій атмосфері і зробило його  незабутнім.

20160818fullb4 20160818fullb6 20160818fullb7 20160818fullb3