Print

Далівець – автор унікальних розробок

 

 Студент  першого курсу Коледжу Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля спеціальності «Монтаж і експлуатація електроустаткування підприємств і цивільних споруд» Михайло Щербіна розробив особливі моделі автомобільного амортизатору та слухового апарату.

Михайло ще з дитячих років захоплюється радіоелектронікою. Так, навчаючись в третьому класі, він зібрав перший радіоприймач. За роки навчання в школі Михайло декілька разів брав участь у шкільних олімпіадах з фізики, а в 2011 році став учасником І Всеукраїнської виставки-звіту дитячої творчості «Країна юних майстрів».

Розпочавши навчання в Коледжі СНУ ім. В. Даля, Михайло показав викладачам свою модель слухового апарату. Разом з науковим керівником – кандидатом технічних наук, доцентом кафедри «Прилади» Далівського університету Іриною Шведчиковою – першокурсник продовжив працювати над своєю розробкою.

Модель слухового апарату Михайла Щербіни має дуже просту конструкцію та представляє собою  невеличкий коробок з навушниками, чим нагадує MP3-плеєр. «Я знаю, що деякі люди, що погано чують, соромляться носити слухові апарати, адже це видає їхні проблеми зі слухом. Мою модель можна замаскувати під звичайний плеєр. Можливо, це допоможе людям відчути себе більш впевнено», – пояснює студент.

Розробка Михайла складається з мікрофону, внутрішнього підсилювача та елементу живлення. Зовнішню оболонку можна зменшити в два рази, що зробить його зручнішим для користування. Зараз модель поки що не пристосована для використання людьми, що погано чують, адже апарат має невисокий коефіцієнт підсилювання. Але це легко виправити за допомогою спеціального шунта.

Замість вушних вкладишів, які є обов’язковою деталлю звичайних слухових апаратів, далівець пропонує використовувати вакуумні навушники. Такий підхід може знизити ціну апарату, адже навушники значно дешевші та працюють довше, ніж вушні вкладиші.

Михайло підкреслює, що його модель, незважаючи на невисоку вартість матеріалів та простоту конструкції, за своїми технічними характеристиками не поступається закордонним аналогам. «Мій апарат не має специфічних складових, я використовую звичайні радіодеталі, такі самі, як у радіоприймачах. Якби такий слуховий апарат випускався масово, то це б знизило витрати людей, що погано чують», – вважає далівець.

Нещодавно Михайло відвідав ІІ Всеукраїнську виставку-звіт дитячої творчості «Країна юних майстрів», де представив свою другу розробку – автомобільний амортизатор. Його особливість – в тому, що модель не тільки гасить коливання підвіски автомобілю, як звичайний амортизатор, але й перетворює отриману механічну енергію в  електричну. Таким чином, власник авто отримує  додаткову енергію.

На виставці Михайло зустрівся з Президентом України Віктором Януковичем, який зазначив, що модель амортизатора далівця є надзвичайно актуальною для українських доріг.

Наразі модель автомобільного амортизатора проходить процедуру патентування. «Цей амортизатор унікальний, у жодній країні світу такого немає. Ми вже підготували документи та разом з моїм науковим керівником, яка є співавтором моделі, подаємо заявку на отримання патенту. Якщо все вийде, цей амортизатор можна буде запустити в масове виробництво», – розповів першокурсник.

На виставці Михайла Щербіну запросили на навчання до Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут». Але студент відмовився від цієї пропозиції. Він планує надалі працювати над своїми розробками та створенням інших моделей під керівництвом Ірини Шведчикової та продовжити навчання в Далівському університеті.

 Підготувала: Наталія Осичнюк

На фото:   модель слухового апарату;

 Михайло Щербіна на  ІІ Всеукраїнській виставці-звіті

дитячої творчості «Країна юних майстрів»