Далівець Дмитро Семененко став чемпіоном Європи

Студент Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Дмитро Семененко переміг на XXIV Чемпіонаті Європи серед юніорів з пауерліфтингу. У змаганнях взяли участь представники чотирнадцяти країн, серед яких Польща, Германія, Франція, Росія, Білорусія. Дмитро виступав у ваговій категорії 82,5 кілограмів. Він став першим у сумі троєборства та окремому русі – присідання зі штангою. Загалом на змаганнях Дмитро «зібрав» 780 кілограмів. З них 322,54 – присідання зі штангою, 182,5 – жим лежачі та 275 – тяга штанги. «П’ять років тому я був дуже маленький – власна вага була приблизно сорок кілограмів, – розповів Дмитро. – Мені всі казали, що я роблю дурницю, займаючись цим видом спорту, що ніколи вже не виросту. Це все не так. Зараз я вже вище за своїх батьків та ще продовжую рости. Головне – відноситися до тренувань серйозно, слухати тренера та правильно харчуватися: овочі, м’ясо. Та тренування, тренування та ще раз тренування». Зараз переможець навчається на першому курсі Далівського університету за спеціальністю «Рухомий склад та спеціальна техніка залізничного транспорту». Пауерліфтингом почав займатися у чотирнадцять років. Спочатку просто копіював вправи старшого брата у спортзалі, а згодом почав серйозно тренуватися. Для Дмитра змагання такого рівня – перші в житті. До цього він неодноразово ставав переможцем загальноукраїнських та обласних змагань. «Як тренер я стикаюся з тим, що багато хлопців бояться цього виду спорту, – відзначив тренер кандидат біологічних наук Сергій Галій. – Таке ствердження не має під собою ніякого обґрунтування та повністю неправильне. Навпаки – організм що росте, кріпне». За навчальний рік тренувань багато зусиль для цієї перемоги доклали і на кафедрі фізичного виховання Далівського університету. Тренер Дмитра, доцент кафедри фізичного виховання СНУ ім. В. Даля Сергій Галій вже сім років готує спортсменів з пеуерліфтингу. За цей час він підготував одного майстра спорту та 10 кандидатів в майстри спорту. За такого дбалого керівництва зі спортивного клубу Далівського університету вийшло вже більше десятка чемпіонів. «Ми всіляко підтримуємо тих, хто проявляє схильність та інтерес до якогось виду спорту, – відзначив завідувач кафедри фізичного виховання СНУ ім. В. Даля професор Валентин Ляпін. – Крім обов’язкових занять з фізичного виховання, наша спортивна база завжди відкрита для всіх студентів, що бажають підтримувати фізичну форму у належному стані. Приємно, що з кожним роком все більше молоді піклуються про своє фізичне здоров’я». У вересні чемпіон планує взяти участь у Чемпіонаті світу, що пройде у Южноафриканській республіки.