Print

Далівець Дмитро Семененко знову встановив світовий рекорд з пауерліфтингу

 

Викладач кафедри здоров’я людини та фізичного виховання Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (м. Сєвєродонецьк), майстер спорту міжнародного класу Дмитро Семененко став володарем “золотої” медалі та рекорду Європи і світу в присіданні зі штангою на Чемпіонаті Європи 2015.

Змагання проходили в місті Хемнице, Німеччина. 126 атлетів з 19 країн світу протягом чотирьох днів боролися за звання найсильніших у різних вагових категоріях. Основу чоловічої збірної команди України склали спортсмени Луганської області. Додому українці привезли три золоті та три срібні медалі, а в загальному рейтингу Чемпіонату Європи команда посіла друге місце.

Дмитро Семененко змагався зі своїми суперниками у ваговій категорії до 105 кг. Присівши з вагою в 415 кілограмів, Далівський силач встановив світовий рекорд у цій вправі. У жимі лежачи йому скорилися 262,5 кг, а в тязі – 340 кг. Однак загальний результат – 1017,5 кг – приніс спортсмену друге місце на чемпіонаті. Незважаючи на те, що Дмитро повторив у тязі свій кращий результат, суми триборства йому не вистачило для остаточної перемоги. Норвежець Стіан Вальгермо, який важив всього на 80 грамів менше, підняв у сумі ті ж 1017,5 кг (387,5-280-350) і отримав першу перемогу в своїй кар’єрі.

Нагадаємо, що Дмитро Семененко з 2003 року неодноразово ставав кращим у змаганнях з пауерліфтингу різного рівня. Він двічі отримував титул найсильнішого спортсмена світу і тричі здобував «золото» на Чемпіонатах Європи. З 2011 року далівець почав ставити рекорди світу та Європи з пауерліфтингу. У Дмитра це вже четвертий рекорд світу з присідання. А в сумі триборства спортсмен ставав рекордсменом Європи два рази.

Тренується спортсмен з 2006 року під керівництвом кандидата біологічних наук, доцента кафедри здоров’я людини та фізичного виховання СНУ ім. В. Даля заслуженого тренера України з пауерліфтингу Сергія Галія. Успішно закінчивши Далівський університет, Дмитро залишився в стінах рідного вишу як викладач, дав тим самим новий імпульс у розвитку пауерліфтингу в стінах університету та примножуючи його спортивну славу.