Далівець Максим Скляр – перший на Луганщині молодий спортсмен з карате, удостоєний звання Майстра спорту України міжнародного класу

Студент Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Максим Скляр отримав звання «Майстер спорту України міжнародного класу з карате».

«У Луганській області я другий спортсмен, який удостоєний цього звання. Ще у 1995 році був один спортсмен, який також отримав майстра спорту міжнародного класу. Але тільки в дорослому розряді. Я радий, що першим удостоївся такого звання серед молоді », – розповів Максим Скляр.

Сам Максим до своїх досягнень відноситься філософськи: поки молодий і є сили, потрібно пробувати себе усюди, де є можливість чогось досягти. А досягнення в нього великі – вже зараз спортсмен отримує вищу освіту декількох напрямків (юридичну, економічну і фізична підготовка). При всій зайнятості навчається далівець на «відмінно».

Варто відзначити й той факт, що окрім спортивної кар`єри в житті Максима присутня і військова нотка. Він є студентом військової кафедри Далівського університету штабний авіаційної групи та після випуску буде офіцером запасу Збройних сил України. Незважаючи на високу завантаженість – це не межа його досягнень. Вже не перший рік спортсмен – тренер з карате. Зараз у Максима навчається 25 осіб.

«У мене тренуються різні вікові категорії: від 3 до 20 років. Моєю гордістю є одна дівчинка, яка у три роки вийшла на татамі і зайняла перше місце по карате в Луганській області. Вона вміє швидко орієнтуватися. І не кожен більш дорослий спортсмен зумів би так швидко реагувати», – з гордістю відзначив Максим Скляр.

«Спочатку було дуже важко поєднувати і навчання, і змагання, і тренерську роботу. Але потім я навчився правильно планувати час і тепер мені 24 годин вистачає на все», – впевнено відповідає спортсмен.

Далівець до звання Майстра спорту України міжнародного класу йшов довго. Необхідні нормативи виконав ще в 2007 році, але з різних причин «майстра-міжнародника» йому все не присвоювали. І тільки в цьому році, після численних перемог на міжнародних Кубках та Чемпіонатах Максиму повідомили, що наказ № 2626 від 5 серпня 2010 року підписаний – спортсмен досяг своєї мети.

Те, до чого прагнув, збулося. Є й улюблена справа, і учні, яким можна передати знання, та освіта. Здавалося б, чого ж іще бажати, до чого рости? Однак у Максима вже поставлені нові завдання на виконання.

«Попереду ще Заслужений майстер спорту України. Для того щоб ним стати, потрібно велике бажання і дуже багато сил. У всій країні «заслужених майстрів» небагато», – поділився планами на майбутнє майстер спорту з карате.

Незважаючи на велику зайнятість, Максим свої виступи кидати не збирається. Він вважає, що кращий тренер той, який може передати свій особистий досвід, а не просту теорію, взяту з розумних книг.

«Я не збираюся кидати свої виступи. Вважаю, що наставник повинен бути чинним спортсменом, тому що якщо тренер – теоретик, у нього ніхто з учнів не вийде на рівень вище області», – висловив свою думку Максим Скляр.

Сам спортсмен, переживши всю біль і емоції, які випліскуються під час змагань, може безпомилково прочитати знайомі емоції на обличчях своїх учнів, побачити, чи можна додати навантаження або, навпаки, дати відпочити, допомогти порадою. «Я сам пройшов цю школу!», – говорить далівець.

У жовтні в місті Черкаси пройде Кубок України з годзюро. Максим поїде зі своєю командою, яку сам виховав і підготував. Завдання номер один: взяти якомога більше золотих медалей. У перемозі своєї команди він не сумнівається. Як і будь-який інший керівник і людина він бажає перемог, радості. І від спонсорів теж би не відмовився.

Підготувала: Тетяна Вауліна