Далівець Максим Скляр в черговий раз став володарем кубка України з карате

Студент юридичного факультету Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Максим Скляр посів перше місце у Фіналі Кубка України з Годзю-рю карате-до версії WUKF в розділі kata rengokay дорослої вікової групи.

На турнір до Одеси з’їхалися представники 12 областей України та різних вікових категорій. Луганську область представляв спортивний клуб «Олімпієць», тренером якого є Максим Скляр – багаторазовий переможець не лише українських, а й міжнародних чемпіонатів, майстер спорту міжнародного класу.

Максим на змаганнях виступав не тільки як спортсмен. Під його тренерським керівництвом у Фіналі Кубка України брали участь 11 осіб. За підсумками змагань команда привезла до рідного міста 17 медалей: 7 золотих, 4 срібних та 6 бронзових. Для таких високих результатів луганчанам довелося пройти на вищому рівні весь шлях від першого Чемпіонату України, який відбувся у березні 2010 року, до Фіналу Кубка України.

Максим займається тренерською роботою з 14 років, зараз він є наставником близько 30 осіб. І якщо раніше спортсмен з радістю займав призові місця сам, то тепер відчуває велику гордість за відмінні спортивні результати своїх хлопців.

«Найкраща оцінка тренера – це успіхи, які продемонстрували його учні. Вважаю, що призові місця, завойовані на Кубку Україні моїми підопічними, є гарним показником моєї тренерської роботи, – зазначив майстер спорту міжнародного класу з карате-до Максим Скляр. – Слід зазначити, що в спорті виховується не тільки чемпіон, а й особистість. Мої учні досягають високих результатів і в спорті, і в навчанні. Вони стають цілеспрямованими, можуть планувати свій час, у них закладаються лідерські якості».

Особливу гордість у Максима за підсумками змагань викликав п’ятирічний Денис Турчаєв, який у фіналі Кубка України з карате посів I місце в розділі ката вікової категорії 5-6 років. Денис займається у клубі лише рік, але вже встиг стати дворазовим чемпіоном України. А молодший брат Максима – Сергій Скляр – завоював на турнірі чотири призових місця: I місце куміте (15-17 років, – 70 кг), III місце куміте (15-17 років, 75 кг); III місце куміте (15-17 років , – 75 кг); III місце ката (15-17 років, 3-1 Кю кг). Ще один далівець – студент факультету рейкових комунікацій Михайло Колесников – отримав бронзу в розділі змагань шобу санбон (18-35 років,-70кг).

Незважаючи на велику зайнятість, Максим свої виступи кидати не збирається. Він не має наміру зупинятися на досягнутому і через особисті досягнення хоче передати спортивний досвід своїм учням.

Підготувала – Наталія Вергуненко