Далівець отримав звання Міжнародного майстра з шахів

Міжнародна шахова федерація (FIDE) присвоїла старшому викладачу кафедри теоретичної і прикладної механіки Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Олександру Коваленко звання Міжнародного майстра з шахів. Для отримання міжнародного майстра необхідно набрати 2400 балів і двічі виконати спеціальну майстрову норму. Турнір і майстрова норма встановлюються залежно від складу учасників. Олександр Коваленко захопився шахами ще в студентські роки. Але вдумливо зайнявся цим видом спортивної гри, коли поступив за розподілом на роботу в Далівській університет. Він брав участь у змаганнях у Луганську, Ростові-на-Дону, Новошахтінську, Волгодонську, Ілісті, Євпаторії, Алушті. У складі збірної ветеранів Луганської області він у травні 2008 року зайняв перше місце на Чемпіонаті України в Харкові. Олександр Коваленко є тренером збірної команди СНУ ім. В.Даля з шахів. Цікаво, що чотири випускники Далівського університету вибрали кар`єру професійних шахістів. Це гросмейстери Любов Костюкова, Геннадій Кузьмін, Ігор Швирьов, Володимир Гуревіч. Минулого року закінчив університет учень Олександра Григоровича міжнародний майстер з шахів Станіслав Блєднов. Зараз в університеті навчаються міжнародні майстри Михайло Сошников (електротехнічний факультет) і Михайло Костромін (механічний факультет), майстер FIDE Михайло Літвак (філософський факультет). «Кар`єра шахіста – така ж чорно-біла як і дошка, – говорить старший викладач кафедри теоретичної і прикладної механіки тренер збірної команди з шахів СНУ ім. В.Даля міжнародний майстер Олександр Коваленко. – Тепер залишилося тільки досягти наступного рівня – отримати звання гросмейстера. Це дуже складно, та є до чого прагнути».