Далівець посів призове місце на Всеукраїнській студентській олімпіаді

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля на базі інституту філософії та психології відбувся ІІ тур Всеукраїнської студентської олімпіади з філософії та релігієзнавства.

В олімпіаді взяли участь 29 студентів з провідних українських вишів, зокрема: Донецького національного технічного університету, Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, Одеськиого національного університету імені І.І. Мечнікова, Національного університету «Києво-Могилянська академія», Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, Національного університету «Острозька академія», Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, Київського національного університету імені Т.Г. Шевченко, Національного педагогічного інституту ім. М.П. Драгоманова, Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки та Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля.

Загальна тема олімпіади була визначена так: «Традиції та сучасність у філософській думці». У межах загальної теми учасники могли обрати шість напрямів творчих робіт: «Класична філософія», «Неокласична філософія ХІХ століття», «Сучасна філософська думка (ХХ – поч. ХХІ ст.)», «Філософія релігії», «Світові релігії та сакральне у сучасному житті». Структура ІІ туру олімпіади була розділена на два етапи. Перший етап передбачав написання наукового есе з обраної теми та оцінювався у п’ятдесят балів. Усне подання письмового тексту, тобто захист і обговорення роботи, передбачав другий етап, який теж оцінювався у п’ятдесят білів. За критеріями оцінки, розробленими кафедрою світової філософії та естетики СНУ ім. В.Даля, загальна оцінка для усіх етапів складала сто балів.

У результаті було визначено переможців та призерів у номінаціях «Філософія» та «Релігія». За кількістю балів, набраних протягом двох етапів, у номінації «Релігія» перемогла Юлія Новак з «Острозької академії», а у номінації «Філософія» – Ірина Зорченко з ХНУ ім. В. Каразіна. Наталія Пархоменко з НПУ ім. М. П. Драгоманова та Володимир Слюсарев із СНУ ім. В. Даля посіли другі місця у відповідних номінаціях. Фактичне третє місце визначалося за тими самими критеріями та мало назву «Приз журі» – його отримала студентка ДНУ ім. О.Гончара Анастасія Камінська. Всіх учасників було нагороджено сертифікатами за участь.

Зазначимо, що Далівський університет не тільки надав бузу для проведення, а й забезпечив цікаву та насичену культурну програму для учасників олімпіади. Відвідання музею Історії СНУ ім. В. Даля та інших музеїв міста було спрямоване на ознайомлення з історію та традиціями Луганщини, а візит до Луганського академічного українського музично-драматичного театру став приємним доповненням дозвілля.

Підготувала: Ірина Лебедь